ЄБРР зупиняє фінансування проектів у Росії та Білорусі

Все про економіку та фінанси

ЄБРР повідомив, що його Рада директорів проголосувала за зупинення доступу Росії та Білорусі до ресурсів банку, констатує "Радіо Свобода".

«Доступ Російської Федерації та Білорусі до ресурсів банку офіційно та негайно зупиняється. Це означає, що в жодній із країн не може бути нових проєктів із фінансовою участю банку або діяльності в рамках технічного співробітництва. Крім того, ЄБРР залишає за собою право на зупинення або повне припинення вибірки коштів за існуючими проєктами», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, ЄБРР перебуває у процесі закриття своїх представництв у Москві та Мінську.

«Сумно, що ми змушені робити подібні кроки після стількох років співпраці з обома країнами. Проте війна з Україною, розв’язана Росією, не залишила нам іншого вибору, окрім засудження цих дій, і не лише на словах. Подібна реакція також потрібна, щоб обидві країни чітко розуміли, що вони підірвали цінності, важливі як для нашого інституту, так і для всієї міжнародної спільноти», - зауважує президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо. 

"За таке рішення проголосувала абсолютна більшість країн-акціонерів банку, яка становить 94,85% (!!!) голосів у капіталі банку", - констатує член ради директорів ЄБРР від України Артем Шевальов, пише zn.ua.

А. Шевальов подякував за сприяння у прийнятті такого рішення керуючого ЄБРР від України міністру фінансів Сергію Марченку, заступнику керуючого від України голові НБУ Кирилу Шевченку, міністру закордонних справ Дмитру Кулебу.