ЄБРР виділяє "Укравтодору" транш на 190 млн євро для ремонту дороги Київ-Одеса

Все про економіку та фінанси

ЄБРР заявив, що надасть "Укравтодору" транш у розмірі 190 млн євро на ремонт та покращення технічного стану ділянок автошляху М-05 Київ-Одеса, пише "Інтерфакс-Україна".

"Після вжитих Державним агентством автомобільних доріг України кроків у напрямку підвищення ефективності управління Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку прийняла виділення нового траншу 190 млн євро для подальшого поліпшення дорожньої інфраструктури країни. Транш надається в рамках пакету фінансування загальним обсягом 450 млн євро і призначений для покращення технічно- експлуатаційного стану ділянок автодороги M-05 Київ-Одеса у Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях", – йдеться у релізі ЄБРР.

У ЄБРР зазначають, що надання нового траншу стало можливим завдяки прогресу, досягнутому "Укравтодором" у перегляді систем управління агентством з метою подальшого просування необхідних реформ. Зокрема, незалежні експерти розробили комплексний план дій щодо запобігання корупції, затверджений керівною групою високого рівня, до складу якої входять представники уряду, Офісу президента, ЄБРР та "Укравтодору".

Реформа в "Укравтодорі", спрямована на подолання корупції у дорожньому секторі, є пілотною програмою згідно з меморандумом про взаєморозуміння щодо посилення корпоративного управління у державному секторі, підписаному у жовтні 2020 року між урядом України та ЄБРР.

Крім того, в ЄБРР зауважують, що "Укравтодор" розробив план дій щодо розвитку електричної мобільності, який має сприяти поширенню використання електричного транспорту в країні, а також створює окремий підрозділ дорожньої безпеки.

Як повідомлялося, у грудні 2020 року Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та уряд України уклали кредитну угоду на 450 млн євро за проєктом "Розвиток транс`європейської транспортної мережі (Україна – дорожні коридори)".

Кредитні кошти спрямують на капітальний ремонт автодороги М-05 Київ-Одеса та будівництво Північного обходу міста Львів. Для реалізації проєкту "Розвиток транс`європейської транспортної мережі" планують залучити 450 млн євро кредиту від ЄБРР та 450 млн євро від ЄІБ.