ЄБРР виділить Україні 200 млн євро на продовольчу безпеку

Все про економіку та фінанси

Європейський банк реконструкції та розвитку планує виділити 500 млн євро на продовольчу безпеку, з яких Україні – 200 млн євро, сусіднім державам – 300 млн євро, пише Reuters, констатує Lb.ua.

Крім того, Світовий банк оголосив про намір виділити $30 млрд на подолання кризи продовольчої безпеки, викликаної війною Росії проти України. 12 млрд передбачені на нові проєкти і 18 – на вже існуючі, які повʼязані з продуктами і харчуванням. Нові проєкти підтримають сільське господарство та соцзахист для помʼякшення росту цін на продовольство, а також – водозабезпечення та ірригацію.

Більшість ресурсів Світовий банк спрямує в Африку та Близький Схід, Східну Європу, Середню і Південну Азію. Ці регіони сильно постраждали від впливу війни на постачання зерна. Єгипет, приміром, значно залежний від української та російської пшениці і тепер має труднощі з постачанням, оскільки РФ заблокувала експорт української сільськогосподарської продукції з портів Чорного моря та впровадила внутрішні експортні обмеження.

Нагадаємо, росіяни блокують українські порти, щоб завадити експорту врожаїв. Крім того, вони обстрілюють елеватори, умисно нищать зерно.