Обсяг інвестиції ЄБРР в Україну за 2021 рік - 1 млрд євро: більше отримала лише Туреччина

Все про економіку та фінанси

ЄБРР повідомив, що в 2021 році інвестував в українську економіку 1 млрд євро, пише Liga.net.

"Це другий найбільший обсяг інвестицій Банку після Туреччини. Загалом протягом останніх трьох років ЄБРР інвестував в Україну 3 млрд євро", – йдеться в повідомленні банку.

Загальний обсяг інвестицій ЄБРР минулого року склав 10,4 млрд євро у майже 40 країнах на трьох континентах.

45% фінансування .банку в Україні було спрямовано на підтримку більшої сталості, а також енерго- та ресурсоефективності.

Зазначається, що 140 млн євро кредиту було виділено на модернізацію системи теплопостачання у Києві та кредит 50 млн євро для оновлення рухомого складу метрополітену та підтримку переходу від приватного автотранспорту до сучасного, ефективного та екологічного громадського транспорту.

Банк також залучив грант 5,5 млн євро від E5P, який доповнив раніше підписаний кредит 25 млн євро на підвищення енергоефективності близько 100 громадських будівель у Дніпрі.

У приватному секторі Банк підписав проєкт з групою компаній Кернел, надав фінансування для портфеля нерухомості інвестиційної компанії Dragon Capital.

Також гранти одержали компанії з переробки пластикових відходів.

Крім цього, ЄБРР інвестував $75 млн (загальний розмір випуску – $825 млн) у єврооблігації державного оператора системи передачі електроенергії Укренерго, випущені з метою подолання кризи у розрахунках з виробниками енергії з відновлюваних джерел.

У секторі інфраструктури ЄБРР ухвалив новий кредитний транш 190 млн євро на подальше покращення стану автомобільних доріг в Україні.

Банк також надав Львову фінансування для безпечного та надійного функціонування життєво важливої інфраструктури в умовах пандемії.

ЄБРР підтримав державного поштового оператора Укрпошту та приватну Нову пошту, а також провайдера волоконно-оптичної інфраструктури і цифрових послуг Датагруп.

ЄБРР надав 357 млн євро Укргазбанку, Райффайзен Банку, Укрексімбанку, ОТП Банку , ПроКредит Банку, Креді Агріколь та Банку Львів.

Банк також збільшив кредитування малих і середніх підприємств через банки-партнери у рамках кредитної лінії ЄБРР-EU4Business, що супроводжується інвестиційними стимулами ЄС.

Також було досягнуто рекордних обсягів торговельного фінансування у межах Програми сприяння розвитку торгівлі.

Крім цього, Банк надав фінансування таким успішним українським компаніям, як автомобільний імпортер Віннер, Коханівська паперова фабрика та газотрейдер EРУ трейдинг. Він також об’єднав зусилля з АМР США та Американською торговельною палатою для розробки плану заходів з консолідації інфраструктури ринків капіталу та товарно-сировинної продукції.