ЄБРР схвалив кредит на 140 млн євро для "Київтеплоенерго"

Все про економіку та фінанси

ЄБРР виділить комунальному підприємству "Київтеплоенерго" кредит EUR140 млн на розвиток теплової інфраструктури столиці. Відповідний проект рада директорів банку схвалила на минулому тижні, пише "Інтерфакс-Україна".

ЄБРР зазначив, що кредит буде розділений на два рівних транші й спрямований на забезпечення сталої та ефективної роботи теплоелектроцентралей (ТЕЦ) і котелень в Києві, підвищення надійності транспортування тепла, вирішення інших критичних завдань для реабілітації і модернізації системи централізованого теплопостачання міста, підвищення якості послуг опалення і гарячого водопостачання та поліпшення виробничих і фінансових показників і можливостей КП.

Банк уточнив, що проект є частиною Green City Framework-2 (GrCF2, "Концепція зелених міст"), націленої на вирішення екологічних проблем в окремих великих містах.

КП "Київтеплоенерго" повністю належить Києву, є оператором системи централізованого теплопостачання міста, що складається з двох великих газових ТЕЦ, 15 великих, 168 малих і середніх котелень, 2800 км теплових мереж, понад 9400 теплових пунктів і сміттєспалювального заводу "Енергія".

Київрада схвалила залучення цього кредиту на термін до 13 років в квітні цього року, уповноваживши мер міста Віталія Кличка підписати договір гарантії з ЄБРР.

Наймасштабніший проект в рамках кредитної програми - установка на ТЕЦ-6 сучасного когенераційного обладнання. В рамках енергоефективних заходів на ТЕЦ-5 планується будівництво конденсаційного економайзера, що дозволяє використовувати залишкову енергію димових газів для виробництва тепла. Аналогічне обладнання вже три роки працює на ТЕЦ-6.

Крім того, передбачається фінансування комплексу рішень, спрямованих на впровадження системи моніторингу та управління SCADA, що дозволяє в режимі реального часу стежити за технічними параметрами роботи обладнання на всіх виробничих об`єктах.

Про свій намір залучити кредит ЄБРР з трирічним пільговим періодом "Київтеплоенерго" повідомило в 2019 році. Тоді повідомлялося про три основні напрямки проекту - закриття 45 дрібних котелень (з 200 котелень, якими володіє підприємство), заміну конденсаційного теплообмінника на малому блоці ТЕЦ-5, установку нових генеруючих потужностей на ТЕЦ-6.