ЄБРР озвучив умови надання субординованого кредиту для Ощадбанку

Все про економіку та фінанси

9 вересня міністр фінансів Сергій Марченко провів зустріч з керуючим директором ЄБРР з фінансових інституцій Френсісом Маліжем та директором ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне. Також у зустрічі взяв участь заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук, повідомляє Міністерство фінансів.

Як зазначається, основними темами для обговорення були реформування держбанків, реструктуризація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, результати роботи поточних проектів та плани на подальшу співпрацю.

“На даний момент уряд України вже затвердив основні напрями діяльності “Укрексімбанку”, “Ощадбанку”, “ПриватБанку” та схвалив стратегії розвитку “Укрексімбанку” і “ПриватБанку”. Стратегія розвитку “Ощадбанку” знаходиться в Секретаріаті Кабінету Міністрів і найближчим часом буде розглянута на засіданні уряду”, – зазначив Сергій Марченко.

У рамках зустрічі обговорили умови майбутньої співпраці та надання ЄБРР довгострокового фінансування у формі субординованого кредиту з можливістю конвертації в акції АТ “Ощадбанк”.

Як зазначається, основними умовами ЄБРР, які передують надання позики, є:

- погодження з боку Кабінету Міністрів України стратегії розвитку Ощадбанку на 2021-2025 роки;

- розробка та погодження з Міністерством фінансів України плану приватизації та стратегії виходу держави з капіталу Ощадбанку;

- оновлення, спільно з ЄБРР, програми трансформації Ощадбанку.

За словами Френсіса Маліжа, фінансування “Ощадбанку” є одним із стратегічних проектів Європейського банку реконструкції та розвитку у Східній Європі. ЄБРР готовий за необхідності залучатися в процес та консультувати Українську Сторону для пришвидшення досягнення результатів.

Довідково

9 грудня 2020 року на засіданні Уряду було схвалено Стратегію розвитку акціонерного товариства “Державний експортно-імпортний банк України” на 2020 – 2024 роки , яка була затверджена наглядовою радою банку. Документом передбачено, що Укрексімбанк пройде через комплексну трансформацію, яка ґрунтується на трьох компонентах: бізнес-модель, операційна модель, фінансова стійкість.

11 серпня 2021 року Кабмін затвердив Стратегію розвитку АТ “Приватбанк” на 2021 – 2024 роки. Передумовою оновлення Стратегії Приватбанку є необхідність подальшого розвитку потенціалу його профільної діяльності, вдосконалення операцій, а також підвищення інвестиційної привабливості.