ЄБРР під час війни надає підтримку фінустановам і фармкомпанії

Все про економіку та фінанси

ЄБРР повідомив, що візьме на себе 60% ризиків за кредитами та платіжними гарантіями на гарантування продовольчої безпеки, які нададуть відповідним позичальникам ПроКредит Банк та ОТП Банк на загальну суму еквівалентну відповідно EUR25 млн та EUR8,75 млн, пише "Інтерфакс-Україна".

"Кошти надаються у надзвичайних обставинах війни, що триває в Україні, виступають як значний інструмент зниження ризиків, що дозволяє фінансувати критично важливі галузі, пов`язані з сільським господарством", – йдеться у повідомленні банку на його сайті.

Уточнюється, що ці проекти рада директорів банку схвалила 22 квітня.

ЄБРР зазначає, що програма підтримає продовольчу безпеку в Україні за рахунок розширення кредитних можливостей банків та надання необхідного доступу до фінансування українським приватним компаніям, які працюють у найважливіших галузях, пов`язаних із агропромисловим комплексом: сільське господарство, переробка продуктів харчування та сільськогосподарської продукції, транспортування та імпорт.

Також ЄБРР заявив, що візьме на себе 50% ризиків за новими договорами лізингу для гарантування продовольчої безпеки на загальну суму EUR19,5 млн лізингової компанії ТОВ "ОТП Лізинг", провідної на українському ринку.

"Кошти надаються у надзвичайних обставинах війни, що триває в Україні, виступають як значний інструмент зниження ризиків, що дозволяє фінансувати критично важливі галузі, пов`язані з сільським господарством", – йдеться у повідомленні банку.

Уточнюється, що цей проект рада директорів банку схвалила 22 квітня.

ЄБРР зазначає, що програма підтримає продовольчу безпеку в Україні за рахунок розширення кредитних можливостей банків та надання необхідного доступу до фінансування українським приватним компаніям, які працюють у найважливіших галузях, пов`язаних із агропромисловим комплексом: сільське господарство, переробка продуктів харчування та сільськогосподарської продукції, транспортування та імпорт.

Крім того, ЄБРР обіцяє надати АТ "Фармак" кредит EUR20 млн на поповнення оборотних коштів. Відповідне рішення рада директорів банку схвалила 22 квітня.

"Фінансування… підтримає фармацевтичне виробництво "Фармак", яке має вирішальне значення в умовах поточного воєнного стану. Таким чином, фінансування банку покращить доступ до основних лікарських засобів для населення України", – зазначив банк.

У документах також зазначається, що за рахунок донорської підтримки ЄС через Європейський фонд сталого розвитку за кредитом може бути надано гарантію до 50% його обсягу.

ЄБРР зазначає, що до війни частка "Фармака" на сильно фрагментованому ринку становила 5,7% у вартісному еквіваленті.

Під час розпочатої Росією війни проти України "Фармак" у результаті пожежі на складі Київської області втратив близько 1,5 млрд грн. На складі були готові ліки, сировина для препаратів, первинна упаковка.

Як відомо, 14 квітня ЄБРР повідомив про схвалення рамкової програми на суму до EUR2 млрд у рамках "Пакету стійкості ЄБРР", що є широким стратегічним підходом банку у відповідь на війну, яку веде Росія проти України.

"У рамковій програмі будуть використовуватися різні види фінансових інструментів для приватних клієнтів, суверенів, муніципалітетів, муніципальних компаній та інших державних підприємств та фінансових посередників (включно з державними банками) в Україні та сусідніх країнах, які постраждали від припливу українських біженців", – йшлося в повідомленні на сайті банку.

Під проєкти надаватимуться звичайні ресурси банку, включно з його фінансуванням під гарантії донорів, уточнювалося в повідомленні.

Загальна мета програми — допомогти підтримувати надання послуг та захистити ділову активність в Україні та постраждалих країнах із кінцевою метою збереження коштів для існування, уточнив ЄБРР.

"Для України рамкова програма охоплює всі сектори, приділяє особливу увагу енергетичній безпеці, життєво важливій інфраструктурі, продовольчій безпеці та підтримці ланцюжка постачання фармацевтичної продукції", - наголошувалося в релізі.