ЄБРР і "Укрзалізниця" внесли "ліквідні" зміни в кредитну угоду

Все про економіку та фінанси

10 червня міністр фінансів Сергій Марченко та президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо підписали угоду про внесення змін до гарантійної угоди (Проект електрифікації української залізниці «Електрифікація залізничного напрямку Долинська - Миколаїв – Колосівка»).

Окрім того, у рамках цього заходу голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишин та президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо також підписали угоду про внесення змін до угоди про надання позики в рамках Проекту.

Внесення змін до угод в рамках діючого проекту електрифікації української залізниці дозволить спрямувати частину кредиту ЄБРР в обсязі 50 млн євро на забезпечення ліквідності для фінансування критично важливих потреб Укрзалізниці.

Перепрофільована частина кредиту ЄБРР буде забезпечена гарантією Європейського фонду сталого розвитку (ЄФСР), що є фінансовим механізмом Плану зовнішніх інвестицій ЄС.

«Як у перші дні війни, так і зараз, працівники Укрзалізниці демонструють героїзм, перевозячи наших громадян у більш безпечні регіони України та забезпечуючи гуманітарну безпеку України, за що ми їм безмежно вдячні. Угода дозволить забезпечити для Укрзалізниці належне фінансування потреб, що виникли у зв’язку зі злочинними діями рф», - сказав під час церемонії підписання Сергій Марченко.

Кредит на підтримку ліквідності АТ «Укрзалізниця» надається в рамках Пакету допомоги у відповідь на війну в Україні ЄБРР, який передбачає виділення 2 млрд євро на підтримку стійкості України та допомогу постраждалим країнам.

11 травня 2022 р. в рамках цього пакету було укладено угоди про внесення змін до договору гарантії та Кредитної угоди з ЄБРР в рамках Проекту модернізації мережі електропередачі та перепрофільовано частину кредиту (50 млн євро) на екстрену підтримку ліквідності НЕК «Укренерго» для забезпечення його сталої операційної діяльності в умовах воєнного стану.