Британія виділить Україні до 10 млн фунтів для ремонту залізниці й вивезення зерна

Все про економіку та фінанси

Велика Британія має намір виділити Україні до 10 мільйонів фунтів для ремонту залізничної інфраструктури і допомоги у вивезенні зерна з країни залізницею, повідомив британський уряд 26 червня, констатує "Радіо Свобода".

За повідомленням, Велика Британія веде переговори з урядом України про те, як «максимально збільшити пропускну здатність залізниці і забезпечити рух поїздів і зерна».

«Дії Путіна в Україні створюють жахливі наслідки в усьому світі, підвищуючи ціни на енергоносії та харчі, у той час як мільйони людей перебувають на межі голоду», – заявив британський прем’єр-міністр Боріс Джонсон на саміті «Групи семи».

В уряді Британії наголосили, що Росія не тільки перешкоджає Україні експортувати її зерно, але й з’являється все більше доказів того, що Росія краде зерно в Україні, переправляє його контрабандою через кордон, щоб продати.

За повідомленням, Велика Британія виділить 1,5 мільйона фунтів на розробку процесу тестування, щоб визначити, чи було зерно, яке продається Росією на світовому ринку, незаконно вивезене з України.

Це дозволило б світовим урядам боротися з крадіжкою зерна, протидіяти Росії і забезпечити, щоб Україна отримала дохід від вирощуваного нею зерна. Джонсон закликав інші країни G7 приєднатися до цих зусиль.