Британія: план РФ - щоб на чолі України був проросійський політик

Все про економіку та фінанси

23 січня міністерство закордонних справ Великої Британії оприлюднило офіційну заяву про план спецслужб РФ зі зміни влади в Україні, пише "Європейська правда".

"Ми маємо в розпорядженні інформацію, яка свідчить, що РФ хоче постановити проросійського керівника у Києві, розглядаючи можливість вторгнення та окупації України", - йдеться у заяві.

Як зазначається, потенційним кандидатом розглядається екс-нардеп Євген Мураєв.

Як зауважує МЗС Британії, контактними особами російських спецслужб на території РФ стали колишні українські посадовці, що втекли з України після Революції Гідності, зокрема Сергій Арбузов, Андрій Клюєв, Володимир Сівкович та Микола Азаров. "Частина з них також контактує з тими представниками російської розвідки, які нині долучені до планування нападу на Україну", - стверджується у повідомленні.

Нагадаємо, днями США наклали санкції на 4 осіб "за дестабілізацію України", одним з них був Сівкович.

Британія наперед надала цю інформацію партнерам та, схоже, ще до оприлюднення її отримали кілька світових ЗМІ.

Про це свідчать дані New York Times, яка опублікувала розлогу наперед підготовлену публікацію з цього приводу відразу після оприлюднення британської заяви. Співрозмовники видання у Вашингтоні підтвердили, що ця інформація була зібрана британськими спецслужбами і що на думку американської влади вона є коректною. За розподілом функцій у неформальному альянсі західних спецслужб британці є відповідальними за перехоплення комунікацій РФ, що і стало джерелом цих даних,

Також інформація про намір РФ встановити керівником України Мураєва, що народився у Харківській області і значну частину політичної та бізнес-кар’єри була побудував у цьому регіоні, була передана українській стороні.

Як відомо, наприкінці тижня президент Зеленський неочікувано заявив про можливість окупації Харкова.

Британія наразі не оприлюднила жодних інших деталей, що уточнюють їхню розвідувальну інформацію, у тому числі щодо реальності загрози військового сценарію.

Як повідомлялося, Британія цього тижня відправила в Україну 30 військових і 2000 одиниць протитанкової зброї для укріплення оборони України у разі можливого нападу РФ.

Між тим, Німеччина кількаразово відмовилася від постачання зброї. У неділю командувач ВМС Німеччини пішов у відставку через свою заяву про Путіна та Україну.