Боррель: ЄС виділить Україні ще 500 млн євро військової допомоги

Все про економіку та фінанси

Європейський Союз виділить Україні додаткову військову допомогу на 500 млн євро, у пакет увійде, зокрема, важка зброя. Про це на преспідході перед зустріччю G7 заявив верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель, пише Liga.net.

"Впевнений, що ми вийдемо (після засідання G7. – Прим. ред.) з сильним меседжем. Рецепт зрозумілий: більше того ж – більше підтримки Україні, включно з військовою. Я анонсую, що ми, ЄС, надамо новий транш на 500 млн євро, щоб підтримати українських військових", – сказав він.

Боррель зазначив, що таким чином військова допомога Україні досягне 2 млрд євро. Він додав, що до цього пакету допомоги на 500 млн євро увійде важка зброя, зокрема танки та артилерія. Він додав, що загалом Україна отримає "речі, необхідні для цього типу війни".

Глава європейської дипломатії додав, що санкційний тиск на Росію продовжить посилюватися. Він упевнений: ЄС зможе досягти нафтового ембарго Росії, на шляху якого поки що стоїть особлива позиція Угорщини.

"Впевнений, ми прийдемо до угоди. Нам потрібна ця угода. І вона у нас буде. Тому що ми повинні позбутися нафтової залежності Росії", – сказав він.

9 травня президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України.

11 травня Палата представників (нижня палата Конгресу США) підтримала виділення Україні допомоги на $40 млрд. Однак 12 травня цей пакет допомоги почав блокувати в Сенаті (верхня палата) республіканець-трампіст Ренд Пол, через це за проєкт не проголосують за швидкою процедурою.