Боррель: ЄС готується до скорочення або зупинення поставок газу з Росії

Все про економіку та фінанси

Представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель повідомив, що Євросоюз налагоджує співпрацю зі США, Катаром та Азербайджаном для диверсифікації постачання природного газу на випадок зупинення Росією постачання блакитного палива до ЄС, пише zn.ua.

"Ми готові на випадок, якщо дипломатія зазнає невдачі, і ми розглядаємо всі варіанти. Це включає підвищення нашої стійкості, у тому числі шляхом роботи з такими партнерами, як США, Катар і Азербайджан, з питання постачання газу у випадку, якщо Росія вирішить скоротити чи зупинити постачання", — зауважив Боррель.

Крім того, за словами Борреля, у Євросоюзі просунулися переговори щодо санкцій на випадок атаки Росії України. Обговорені заходи "завдадуть серйозної шкоди російській економіці та фінансовій системі".

"Ми також розглядаємо заходи експортного контролю, які б мали більш довгостроковий ефект, оскільки обмежують Росію в продуктах, необхідних їй для реалізації її стратегічних амбіцій", — зазначив Боррель.

Він також наголосив, що дипломатична присутність Євросоюзу у Києві залишається без змін.

"Сьогодні ми переживаємо найнебезпечніший момент періоду після закінчення "холодної війни". Водночас ми повинні уникати подальшого розкручування спіралі ескалації та слідувати закликам президента Зеленського уникати будь-якої "паніки"", — зазначив Боррель.