Боротьба за готель "Мир" у Києві: Приватбанк повідомив, що програв апеляцію

Все про економіку та фінанси

Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Приватбанку на рішення Госпсуду Києва в справі про відміну права власності банку на київський готель "Мир". Як повідомили у прес-службі Приватбанку, його юристи оскаржать це рішення у Верховному Суді, пише "НВ".

«Незаконні рішення судів прийняті на користь компаній, ймовірно пов’язаних з одним з колишніх власників банку — Геннадієм Боголюбовим, і, як випливає з відомостей, розміщених на сайті Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), вже отримали ліцензію на розміщення в готелі "Мир" казино», — йдеться у повідомленні банку.

У держбанку стверджують, що під час розгляду цієї судової справи з метою ускладнення повернення нерухомого майна готелю у його власність будинок готелю було продано компаніями, «ймовірно пов’язаними з одним з колишніх власників банку, і поділено на кілька самостійних об`єктів».

У банку наголосили, що Верховний Суд вже вдруге буде змушений переглядати рішення Північного апеляційного госпсуду в цій справі.

Як зазначається, право власності на київський готель "Мир" перейшло до Приватбанку внаслідок звернення у 2016 році стягнення на заставне майно на підставі договору іпотеки, укладеного з ТОВ "Ардена". У 2019 році ТОВ "АЕФ" ініціювало судовий позов для позбавлення Приватюанку майна та перешкоджання відновленню правового положення Приватбанку як власника готелю "Мир". Після того, як рішення нижчих інстанцій на користь позивачів було скасовано Верховним Судом, у 2021 році аналогічний позов до Приватбанку ініціювало ТОВ "Артіс".

«Позови ТОВ "АЕФ" та ТОВ "Артіс" є частиною спроб, пов’язаних з колишніми власниками осіб, скасувати права власності Приватбанку на об`єкти нерухомості, які були стягнуті як предмети іпотеки в період до націоналізації», — стверджують у ПриватБанку.