Боргові претензії держкомпаній і держбанків до Ахметова сягнули 1,5 млрд грн.

Все про економіку та фінанси

Госпсуд Львівської області розглядає позов «Нафтогазу» до ПАТ «ДТЕК Західенерго» (кінцевий бенефіціар – Р. Ахметов) про стягнення 213,8 млн грн. Як треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, в справі фігурують «Укртрансгаз»; «Вінницягаз»; «Івано-Франківськгаз».

Нагадаємо, як писав Finbalance, Укрексімбанк та Ощадбанк судяться з «телефонною» компанією Р. Ахметова майже за 850 млн грн.

Додамо, що Господарський суд м. Києва розглядає позов державного підприємства «Вугілля України» до «ДТЕК Трейдінг» (кінцевий бенефіціар – Р. Ахметов) про стягнення 569,6 млн грн. За твердженням позивача, на виконання умов договору поставки №278/3 від 27.12.2012 р. він поставив товар, а відповідач зобов`язання з оплати поставленого товару не виконав, у зв`язку з чим виникла заборгованість 539 млн грн. (решта суми – штрафи й пені).

Рішенням суд від 07.10.15, залишеним без змін постановою Київського апеляційного госпсуду від 24.11.15 позовні вимоги були задоволені частково: з відповідача на користь позивача стягнуто заборгованість у розмірі 3,36 млн грн., 3% річних у розмірі 5,3 млн грн., інфляційні у розмірі 98,7 млн грн. та судовий збір у розмірі 58,9 тис грн. Постановою ВГСУ від 04.02.2016 вказане рішення скасоване, а справу направлено до Госпсуду міста Києва для нового розгляду.

До речі, ПАТ "Сбербанк" заявляв клопотання до ВГСУ про заміну позивача, в якому просив здійснити процесуальне правонаступництво, залучивши його як позивача. Клопотання обґрунтовувалося тим, що до нього перейшло право вимоги на суму, яка є предметом позову. Нагадаємо, Сбербанк подавав позов до ТОВ "ДТЕК Трейдінг" щодо 210 млн грн заборгованості за договором поставки вугілля № 278/3 від 27.12.2012.

За даними холдингу «ДТЕК» Р. Ахметова, його чистий збиток в 2015 році збільшився на 90,3% - до 37,4 млрд грн. Причому компанії, що входять в цей енергохолдинг, декларували збитки не тільки на Донбасі, але й на Галичині, Дніпропетровщині та в Києві. До слова, державне «Центренерго» (яке уряд планує виставити на приватизацію) торік отримало прибуток 69,96 млн грн. (у 2014 році – 70,6 млн грн).

Подібна ситуація і в металургії: підконтрольні Р. Ахметову та В. Новинському "ММК ім. Ілліча" та "Азовсталь" теж декларували мільярдні збитки за підсумками 2015 року, тоді як, наприклад, «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримало прибуток 1,38 млрд грн.

Це ж саме стосується "Північного ГЗК" та "Інгулецького ГЗК" на контрасті з якими швейцарська Ferrexpо К. Жеваго (яка володіє в Україні Полтавським ГЗК, а ще Єристівським ГЗК) в 2015 році декларувала прибуток 31,5 млн дол.

Як відомо, група «Метінвест» та холдинг ДТЕК ведуть тривалі переговори з кредиторами щодо реструктуризації боргів на кілька мільярдів доларів. У квітні 2015 році «Метінвест» оголосив, що в стані дефолту. Компанія DTEK Finance PLC 29 березня не здійснила купонний платіж по євробондам. Перед цим стало відомо, що ДТЕК допустив дефолт по кільком банківським кредитам.

Компанія "Метінвест Холдинг" подала кілька позовів до компаній з групи ІСД щодо стягнення 23,6 млрд грн. У рамках одного з них Госпсуд м. Києва накладав арешт на рахунки "Алчевського меткомбінату" на 5,82 млрд грн. 22 березня Київський апеляційний суд його скасував.

За даними ЗМІ, у березні у Відні відбулася зустріч банків-кредиторів групи ІСД та менеджерів боржника, в ході якої було озвучено запевнення, що позови «Метінвеста» є нічим іншим, як спектаклем для кредиторів холдинга Ахметова-Новинського, який намагається реструктуризувати власні мільярдні борги (й, очевидно, таким чином, у судах, мовляв, демонструє активність у намаганні поліпшити своє фінансове становище за рахунок стягнення заборгованості з контрагентів, - ред.). При цьому зверталася, увага, що «Метінвест» не припиняв постачання ЗРС на «Дніпровський меткомбінат ім. Дзержинського» (контролює група ІСД).