Боргове навантаження на "Метінвест" буде стрімко зростати, - Adamant Capital

Все про економіку та фінанси

Аналітики інвестиційної компанії Adamant Capital висловили думку, що в найближчі кілька кварталів боргове навантаження на «Метінвест» (гірничо-металургійний підрозділ СКМ) буде стрімко зростати за рахунок падіння доходів.

Так, експерти Adamant Capital зауважили, що за їх оцінками, скоригована EBITDA Метінвесту за 2015 рік становила 776 млн дол., виходячи, зокрема, з даних трьох місячних звітів, випущених у рамках нещодавно прийнятої угоди між компанією і власниками єврооблігацій (відповідно до яких сукупна EBITDA компанії Метінвест в 4кв15 склала -37 млн дол.; грошовий потік від операційної діяльності 120 млн дол.; вільний грошовий потік – 48 млн дол.).

«Хоча прогнозне значення співвідношення чистого боргу до EBITDA на кінець 2015 року не виглядає дуже високим (близько 3.5х), ми очікуємо, що рівень боргового навантаження в найближчі кілька кварталів буде стрімко рости, в основному за рахунок падіння доходів.

Згідно з нашими підрахунками, скоригована EBITDA в 1кв16 залишиться негативною, оскільки поточні ціни на сталь залишилися приблизно на рівні жовтня 2015 року, а ціна на залізну руду виглядають лише трохи краще, ніж у грудні.

Як і раніше, ми очікуємо, що компанія оголосить умови реструктуризації в кінці березня», - констатували фахівці.

Як писав Finbalance, агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента («РДЕ») компанії ДТЕК (енергетичний холдинг Р. Ахметова) з рівня «C» до «RD» (обмежений дефолт), оскільки за інформацією, отриманою агентством від менеджменту, компанія допустила дефолт за декількома банківськими кредитами (оскільки пільговий період по частині банківського боргу закінчився без проведення необхідних виплат), йдеться в заяві агентства.

Про намагання Укрексімбанку стягнути 400 млн грн. боргу з компанії Р. Ахметова, яка володіє "Укртелекомом", читайте тут. За цим же посиланням читайте про намагання структур Р. Ахметова (ДТЕК і Метінвест) реструктуризувати борги перед західними кредиторами. А також - про їх боргову війну з російськими банками.

Про намагання банку Р. Ахметова - ПУМБ - стягнути 1,15 млрд грн з торгової мережі "Амстор", яку контролює його бізнес-партнер по Метінвесту В. Новинський див. тут.

Як писав Finbalance, у квітні 2015 року «Метінвест» оголосив, що знаходиться в стані дефолту.

Торік у червні кредитори дали згоду на відмову від свого права висувати вимоги у зв`язку з випадками дефолту до 31 січня 2016 року. Також власники облігацій із погашенням у 2015 році погодили продовження терміну їх погашення з 20 травня 2015 до 31 січня 2016 року в обмін на грошову виплату 25% від номіналу облігацій у липні 2015 року.

Серед кредиторів «Метінвесту» - Deutsche Bank, ING, Natixis, Portigon, UniCredit, Erste, BNP Paribas, Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Raiffeisen Bank International, Rabobank, Credit Suisse.

У вересні держателі понад 50% облігацій Metinvest B.V. з термінами погашення в 2016, 2017 і 2018 роках створили спецкомітет.

У листопаді Reuters повідомляло, що переговори «Метінвесту» з кредиторами щодо реструктуризації боргу на 3 млрд дол йдуть «повільно і погано». За словами одного зі співрозмовників агентства, власники компанії заблокували варіант угоди, який був досягнутий.

27 січня держателі єврооблігацій «Метінвесту» погодилися на реструктуризацію його зобов’язань на 1,125 млрд дол.