Борги на балансуючому ринку: НКРЕКП перерозподілила 2,3 млрд грн в тарифі "Укренерго"

Все про економіку та фінанси

13 липня НКРЕКП перерозподілила видатки структури тарифу НЕК" Укренерго "на 2,3 млрд грн шляхом зменшення статті "витрати на придбання допоміжних послуг" і збільшення статті "витрати на врегулювання системних обмежень", що дозволить компанії забезпечити відповідні виплати учасникам балансуючого ринку, пише "Енергореформа".

Стаття "витрати на врегулювання системних обмежень включає в себе в тому числі сальдований розмір збору за небаланс електроенергії.

"Це дозволить не міняти тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК "Укренерго" і дозволить учасникам ринку мобілізувати ресурси для успішного проходження Об`єднаною енергосистемою України (ОЕС) осінньо-зимового періоду 2021/2022 років", - пояснюється на сайті регулятора

За інформацією комісії, таке рішення також буде сприяти забезпеченню збалансованої роботи системного оператора, врегулюванню проблемних питань в електроенергетичній сфері та поліпшення фінансового стану державної генерації, зокрема "НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго". 

"Зазначене рішення приймається в тому числі і з ініціативи НАЕК "Енергоатом". Таким чином ми починаємо виплачувати апліфт без збільшення тарифу. Вважаю це рішення збалансованим з усіх точок зору, в тому числі і по відношенню до споживачів", - заявив в ході засідання глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

За результатами планової перевірки регулятором НЕК "Укренерго" компанія підтвердила залишкову вартість збору за небаланс електроенергії в розмірі 4,5 млрд грн. У той же час за результатами роботи ринку допоміжних послуг у 2021 році "Укренерго" прогнозує економію за статтею "витрати на придбання допоміжних послуг" в сумі 2,3 млрд грн.