Борги Імексбанку по рефінансу: НБУ продав бізнес-центр в Одесі за 400 млн грн

Все про економіку та фінанси

31 грудня в системі "Прозорро.Продажі" відбувся "англійський" аукціон НБУ з продажу 16-поверхового офісного центру "Шевченківський" в Одесі (за адресою просп. Гагаріна, 12а), площа якого 12,1 тис кв м.

Переможцем торгів з пропозицією 400 млн грн стало ТОВ "Белогві". Його конкурентами були банк "Восток" і ТОВ "ДБК Агрошляхбуд" (пропонували по 365 млн грн), а також ТОВ "Євростандарт" (360 млн грн) і ТОВ "Винфорт" (275 млн грн). Стартова ціна на лот становила 251,5 млн грн.

НБУ отримав у власність згаданий бізнес-центр у рахунок погашення заборгованості Імексбанку (був підконтрольний Леоніду Клімову) по рефінансуванню.

У держреєстрі засновником ТОВ "Белогві" значиться компанія "АР СІ Ю Холдінгс ЛТД", а бенефіціаром - Олександр Бойко. Ця ж особа фігурує в держреєстрі як засновник (учасник) і бенефіціар ТОВ "Автомагістраль-Південь" (займається будівництвом доріг, мостів; один з найбільших учасників цього ринку в Україні).

Нагадаємо, 06.10.2021 Київський райсуд міста Одеси задовольнив позов НБУ до Леоніда Клімова (як поручителя Імексбанку) про звернення стягнення на спортивно-оздоровчий комплекс "Люстдорф" в Одесі в рахунок погашення 309 млн грн заборгованості банку за наданим раніше стабілізаційним кредитом. Також суд ухвалив рішення про продаж комплексу "Люстдорф" на відкритих торгах у межах виконавчого провадження.

У листопаді 2020 року Одеський апеляційний суд ухвалив рішення про стягнення з Леоніда Клімова 309 млн грн на користь НБУ в рахунок погашення боргу Імексбанку за стабкредитом.