Борги групи "Креатив": ліквідатор ПП "Еллада" продав олійний завод за 500 млн грн

Все про економіку та фінанси

26 листопада відбувся аукціон з продажу майна Приватного підприємства «Еллада» (з групи “Креатив”), яке було визнане банкрутом постановою Госпсуду м. Києва від 30.01.2018 (справа №910/23852/16).

За даними організатора аукціону (ПП "Юридична фірма "Правовий Аспект Групп"), комплекси будівель І та ІІ черги за адресою м. Кропивницький, проспект Промисловий, 14а були продані для юридичної особи за 499,9 млн грн.

Реалізація майна здійснювалася ліквідатором ПП “Еллада” за погодженням з Ощадбанком.

При попередніх (невдалих) спробах продати відповідний актив Ощадбанк погоджував ціну на рівні 9,2 млрд грн. А на аукціон, що відбувся 26 листопада, - вже 495 млн грн.

Держбанк заявляв, що до складу відповідного майна входить олійноекстракційний завод потужністю переробки 1000 тонн насіння соняшнику/рапсу на добу.

Як писав Finbalance, в 2017 році Госпсуд м. Києва в рамках справи про банкрутство ПП “Еллада” визнав у т.ч. кредиторські вимоги Ощадбанку на 3,4 млрд грн та вимоги Укрексімбанку на 4,2 млрд грн.

У березні 2016 року глава правління Ощадбанку Андрій Пишний заявляв, що загальний борг  групи «Креатив» перед Ощадбанком перевищує 300 млн дол. При цьому банкір не виключав, що «буде частина заборгованості, яка не покрита забезпеченням».

У 2018 році детективи НАБУ оголосили підозру заступниці глави правління Ощадбанку Ірині Земцовій в рамках кримінального провадження щодо можливих зловживань при видачі кредитів Ощадбанком для групи “Креатив”.