Борги "Донецької залізниці": спільна компанія Ахметова та УЗ відсудила в УЗ 749 млн грн

Все про економіку та фінанси

22.07.2021 Східний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу "Укрзалізниці" та залишив без змін рішення Госпсуду Донецької області від 11.03.2021 (у справі №905/2881/17), яким було задоволено позов ПрАТ “Лізингова компанія “Укртранслізинг” до “Укрзалізниці” та вирішено стягнути з відповідача на користь позивача 749,2 млн грн заборгованості “Донецької залізниці” за договорами фінансового сублізингу від 2007 року.

Обсяг позовних вимог “Укртранслізингу” становив 1,22 млрд грн (з урахуванням пені, інфляційних втрат).

За даними держреєстру, власником 49,96% акцій “Укртранслізингу” є “Лемтранс” Ріната Ахметова. Крім того, раніше була інформація, що 2,3% акцій “Укртранслізингу” належать пов’язаному з Ахметовим “Міжрегіональному промисловому союзу”.

“Укрзалізниця” констатувала, що їй належить 47,7% акцій “Укртранслізингу”.

Нагадаємо, в червні 2020 року “Укрзалізниця” повідомила, що Велика Палата Верховного Суду визнала її правонаступником ДП «Донецька залізниця» з дати держреєстрації акціонерного товариства - 21.10.2015. Як зауважувала УЗ, це означає, що УЗ буде зобов’язана погасити всі борги ДП «Донецька залізниця», не отримавши при цьому від останнього жодного майна до статутного капіталу (при тому, що в ОРДЛО - понад 20 тис. вантажних вагонів УЗ, майже 6 тис. вагонів інших власників, майже 6 тис. пасажирських вагонів та понад 300 локомотивів).

Як уточнювала УЗ, за приблизними підрахунками сума зобов’язань ДП «Донецька залізниця» перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн, у т.ч. перед Сбербанком - 3,5 млрд грн, ВТБ Банком - 1,2 млрд грн.

Детальніше про борги “Донецької залізниці” перед Сбербанком - тут, ПУМБ - тут, Таскомбанком - тут, ВБР - тут, банком "Форум" - тут.

Про кредиторські вимоги VR Global Partners (які він викупив у Промінвестбанку) до "Укрзалізниці" - тут і тут.