Борги "Донецької залізниці": Малюська - про списання коштів з рахунків "Укрзалізниці"

Все про економіку та фінанси

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Міністерство юстиції, схвалюючи списання з АТ "Укрзалізниця" (УЗ) коштів за борги "Донецької залізниці" (ДЗ), діє в рамках судового рішення, а заяви про те, що їх списувати не потрібно - це підбурювання до вчинення злочину, пише "Інтерфакс-Україна".

"Невиконання судового рішення - це злочин. Заяви про те, що не потрібно стягнути з "Укрзалізниці" - це підбурювання до вчинення злочину. Ми дуже акуратно ставимося до списань таких великих сум, але в будь-якому випадку, якщо буде судове рішення, яке зупинить виконання, ми списувати не будемо", - сказав глава Мін`юсту.

При цьому він зазначив, що перед законом усі рівні: як великі, так і дрібні підприємства.

Раніше член наглядової ради УЗ Сергій Лещенко повідомив, що Мін`юст схвалив списання з компанії 78 млн грн боргів ДЗ. За його словами, планують списати ще $13,5 млн.

"Укрзалізниця" подала заяву про призупинення виконавчих дій на підставі законного мораторію, проте до цих пір воно не задоволено. І, відповідно, виконавче провадження не зупинено", - підкреслив Лещенко.

У грудні 2016 року Верховна Рада внесла зміни в закон "Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування", якими ввела мораторій на стягнення боргів з УЗ за зобов`язаннями підприємств залізничного транспорту в зоні АТО (ООС). 

Про мільярдні борги Донецької залізниці перед банками (у т.ч. з російським держкапіталом) - тут.