Борги АВК на 3 млрд: акціонер каже, що з ПІБом і Сбербанком є точки дотику

Все про економіку та фінанси

Акціонер «АВК» Володимир Авраменко в інтерв’ю агентству «ЛігаБізнесІнформ» розповів, що в питанні боргів групи зі Сбербанком та Промінвестбанком знайдені «певні точки дотику» та «порозуміння».

Нагадаємо, як писав Finbalance, Сбербанк, Промінвестбанк та «Райффайзен Банк Аваль» намагаються стягнути з групи «АВК» близько 3 млрд грн.

«Ми знаходимося в спораз з банками, але при цьому знайшли певні точки дотику і розуміння зі Сбербанком Росії. Домовилися грати в довгу - чекаємо, коли все розрулиться. Там у них головне питання – чи живе чи виробництво, чи цілі заставні активи. Та біс його знає, живе воно чи ні. Там хтось щось робить - головне, щоб на металобрухт не порізали.

З Промінвестбанком спілкуватися було складніше, ми не могли достукатися до колишнього керівництва. Туди прийшли зараз адекватні професійні люди, українські керівники. Ми з ними знайшли порозуміння. Ми сказали: ось нова юрособа, ось бізнес-план, можемо вже стільки-то брати на себе зобов`язань, стільки-то платити. У нас з цими керівниками йде хороший, робочий контакт. Я впевнений, що в найближчі кілька тижнів закриємо всі питання за зобов`язаннями, поставимо жирну крапку і будемо далі разом рости і розвиватися», - зауважив В. Авраменко.

За його словами, до 2014 року 70% доходів «АВК» припадало на російський ринок, на ньому група займала 6% ринку шоколадної продукці. У 2014 році цей ринок був повністю втрачений (після введення Москвою ембарго). Також були втрачені дві третини виробничих потужностей у Донецьку та Луганську. Коментуючи ж інформацію, що в окупованій частині Донбасу на підприємства «АВК» й далі виробляється продукція під цим же брендом, В. Авраменко підкреслив, що не має жодного відношення до того.

«Незважаючи на всі ці катастрофічні труднощі, ми вижили. За останні два роки (2014-2015 рр.) АВК випустила 140 тис тонн кондитерських виробів на суму понад 5,8 млрд грн. Частка [українського] ринку у нас зараз по кондитерці близько 7%. Але ми завжди найбільше спеціалізувалися на шоколадному напрямі. По карамелі і борошняних виробах у нас майже нуль. Якщо брати найголовніше - шоколадний сегмент, у нас тут близько 20% ринку.

<…> Розуміючи, що не можемо вести фінансово-господарську діяльність на тих територіях, ми зареєстрували нове маленьке ТОВ в Києві. У листопаді вже буде два роки нашої нової української компанії ТОВ АВК Конфекшінері.

<…> У нас було три акціонера: крім нас, був ще американський фонд Western NIS Enterprise Fund на чолі з Яресько Наталкою. Ми $9 млн взяли, залучили, а $45 віддали за вихід [в 2013 році]. Після цього ми залишилися з партнером, про якого ви говорите [Валерій Кравець]. Але він не займався активно бізнесом. А потім почалася АТО і у нас повністю припинилося спілкування. Але ще в 2014 році вийшов закон, який забороняє зміни в реєстрі підприємств, зареєстрованих в зоні АТО, на час проведення антитерористичної операції. Тому юридично ми з Кравцем і залишаємося акціонерами по ПрАТ АВК, і зробити комусь із нас якісь дії по входу або виходу з підприємства наразі не можна законодавчо. У той же час зараз у мене є особисте підприємство АВК Конфекшінері, завдяки якому я реанімував торгову марку АВК», - констатував В. Авраменко.

Нагадаємо, що В. Авраменко - основний бенефіціар банку "Траст". Про його фінансовий стан (у т.ч. перевищення процентних витрат над процентними доходами) читайте тут.