Борги Ахметова: Укрексімбанк і Ощадбанк можуть отримати 40% акцій "Укртелекома"

Все про економіку та фінанси

За даними джерел агентства «ЛігаБізнесІнформ», Ощадбанк та Укрексімбанк можуть отримати близько 40% акцій «Укртелекома» (який на сьогодні контролює ТОВ «ЕСУ» Ріната Ахметова) в обмін на реструктуризацію боргів і продовження ще на кілька років термінів їх виплати.

Йдеться про облігації на 4,2 млрд грн, які викупили два держбанки, завдяки чому був здійснений платіж по другому траншу «Укртелекому» в рамках його націоналізації. Вони мали бути погашені в першій половині березня. У минулі роки група СКМ Р. Ахметова неодноразово домовлялася про перевипуск паперів. Остання угода з держбанками по реструктуризації боргів «ЕСУ», що відбулася в 2015 році, передбачала заставу всіх акцій «Укртелекома», що належать ТОВ «ЕСУ».

«Дійсно, наразі розрахунок за облігаціями не відбувся. Більш того, існують прострочені купонні платежі. Ощадбанк, із залученням зовнішніх консультантів, розглядає можливі сценарії по роботі з заборгованістю ЕСУ. Остаточний сценарій не затверджений. З огляду на, що борг прострочений, ми почали процедуру стягнення купонних платежів в судовому порядку», - прокоментували в Ощадбанку.

Нещодавно глава Фонду держмайна Ігор Білоус повідомляв про пропозицію банкам забрати частину акцій, але не контрольний пакет. За інформацією чиновника, Укрексімбанк вже попросив узгодити реструктуризацію.

Співрозмовники агентства, добре знайомі з планами СКМ, стверджують, що власнику «Укртелекома» дуже подобається такий сценарій. "Але він складний І вимагає синхронізації позиції дуже багатьох сторін.", - підкреслює високопоставлене джерело. Офіційний коментар СКМ сухий: "ЕСУ працює над планом реструктуризація зобов`язання".

В кінці квітня пройдуть загальні збори акціонерів «Укртелекому». Директор департаменту зовнішніх комунікацій компанії Михайло Шуранов підтверджує, що збори призначені (інформація з`явилася на сайті). Як стверджують джерела, в їх ході в наглядову раду, швидше за все, будуть введені нові члени від держави. Пункт про призначення нового наглядової ради в порядку загальних зборів дійсно присутній. Але Шуранов називає його юридичною формальністю: з 2016 роком акціонери зобов`язані за законом вибирати наглядову раду кожного року.