Борг постачальників тепла перед "Нафтогазом" зменшився на 22 млрд грн завдяки субвенції

Все про економіку та фінанси

Виробники теплової енергії скоротили заборгованість перед "Нафтогазом" на 22,03 млрд грн через взаєморозрахунки за різницею в тарифах, пише "БізнесЦензор" з посиланням на "Нафтогаз".

"Провести взаєморозрахунки у надзвичайно стислий термін вдалося завдяки ефективній співпраці між "Нафтогазом", Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством фінансів України, органами Державної казначейської служби, тепловиробниками та відповідними державними адміністраціями", - сказано в повідомленні.

Раніше в Мінрегіоні зазначали, що громади отримали з державного бюджету 22,03 млрд грн субвенції для компенсації різниці в тарифах, яку мають спрямувати на погашення заборгованості підприємств теплопостачання за спожитий газ перед НАК "Нафтогаз України".

Перед цим Кабмін затвердив порядок та умови надання місцевим бюджетам субвенції, щоб покрити різницю в тарифах на тепло і погасити заборгованість перед НАК "Нафтогазом".

30 вересня представники центральних та місцевих органів влади підписали Меморандум, покликаний не допустити підвищення тарифів на опалення та гарячу воду в опалювальному сезоні 2021-2022 років. У документі передбачено зобов`язання центральної влади, НАК "Нафтогаз України" та органів місцевого самоврядування. Зокрема, Верховна Рада має додатково перенаправити до місцевих бюджетів 4% надходжень від податку на доходи фізосіб на суму не менше 11 млрд грн у 2022 році, а також виділити субвенції громадам із низькими доходами вже у четвертому кварталі 2021 року.

У рамках виконання меморандуму Верховна Рада на початку грудня додатково виділила з держбюджету 26,9 млрд грн на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах.