Борг Діамантбанку перед НБУ в жовтні-грудні зріс на 230 млн

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, в IV кварталі 2016 року борг Діамантбанку перед Нацбанком збільшився на 230,3 млн грн – до 631,5 млн грн, а ІНГ Банку – з нуля до 13,2 млн грн.

При цьому борг Приватбанку зменшився на 3 млрд грн (до 18 млрд грн); Ощадбанку – на 891 млн грн (до 2,56 млрд грн); Промінвестбанку – на 697 млн грн (до 912,2 млн грн); Платинум Банку – на 81,1 млн грн (до 257,1 млн грн); Укргазбанку – на 23,5 млн грн (до 575 млн грн); Укрексімбанку – на 2,3 млн грн (до 659 тис грн).

Нагадаємо, 07 грудня НБУ за результатами тендеру ухвалив рішення про надання рефінансування для чотирьох банків:

- Діамантбанку – на 251,4 млн грн (під заставу держоблігацій);
- Альфа-Банку – на 648,1 млн грн (під заставу валюти);
- Укргазбанку – на 2,63 млрд грн (під заставу держоблігацій та валюти);
- ІНГ Банку – на 13,2 млн грн (під заставу валюти).

Довідково

08 лютого глава правління Діамантбанку Олег Ходачук, коментуючи неофіційну інформацію, що НБУ відніс Діамантбанк до категорії проблемних, запевнив, що «банк не є проблемним».

При цьому він повідомив, що власний капітал Діамантбанку на сьогодні – 55 млн грн (за даними АУБ, на 01.12.2016 було 210 млн грн). «Ми ще доформували резерви за методологією НБУ», - зазначив О. Ходачук.

Також він констатував, що в кінці січня правління НБУ затвердило план капіталізації Діамантбанку до 01 січня 2019 року. «У понеділок наглядова рада ухвалила рішення про зібрання акціонерів з питанням про збільшення статутного капіталу на 750 млн грн», - додав О. Ходачук.

У грудні О. Ходачук у коментарі для Finbalance зазначав, що питання конфлікту між акціонерами Діамантбанку «вичерпане, наразі не існує його, принаймні, щодо Діамантбанку». «Інформацією щодо відносин акціонерів по іншим питанням не володію», - зазначив тоді О. Ходачук.

Водночас у січні судові спори в цій історії тривали (детальніше про це – в т.ч. супровідне кримінальне провадження, боротьбу за посаду глави правління, нюанси з докапіталізацією – читайте тут).

Основними кінцевими власниками Діамантбанку вважаються Давид Жванія та Микола Мартиненко – давні бізнес-партнери, які, однак, останнім часом ворогують/ворогували, про що самі публічно заявляли. Якби там не було, але, судячи з усього, бізнес Д. Жванії та М. Мартиненка кредитувався в Діамантбанку.

За даними НБУ, на 01 січня 2017 року серед бенефіціарів Діамантбанку офіційно з’явився екс-нардеп М. Мартиненко (Д. Жванія й раніше фігурував в офіційному переліку акціонерів банку).

Збиток Діамантбанку за підсумками 2016 року склав 573 млн грн.

За даними НБУ, на 01 січня статутний капітал Діамантбанку лишився на тому ж рівні, на якому він був на 01 жовтня – 210 млн грн. Така ж сума наразі значиться в держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців. Разом з тим, у статистиці Нацбанку торішній внесок акціонерів Діамантбанку на 300 млн грн - у графі «інший додатковий капітал».

Нагадаємо, Нацкомісія з цінних паперів і фондового ринку повідомляла, що 29 грудня ухвалила рішення щодо реєстрації звіту про результати приватного розміщення акцій Діамантбанку. Це відбулося після того, як 04 жовтня НКЦПФР відмовила в реєстрації звіту про результати приватного розміщення акцій Діамантбанку. Прес-служба Діамантбанку тоді заявляла, що НБУ зарахував відповідний внесок на 300 млн грн в основний (але не статутний, - ред.) капітал.

Глава правління Діамантбанку Олег Ходачук тоді в коментарі для Finbalance щодо рішення НКЦПФР від 29 грудня зазначав, що воно стосується саме згаданого випуску акцій на 300 млн грн. «Раніше не надали один документ (аудиторський висновок), тому тоді комісія по формальним причинам відмовила. Зараз всі документи повністю дали, і НКЦПФР все зареєструвала», - констатував банкір.