Bloomberg: в ЄС обговорюють пом`якшення політики щодо Росії

Все про економіку та фінанси

На тлі розробки нової стратегії ЄС щодо Росії, яка повинна бути представлена ​​в березні, деякі високопоставлені європейські чиновники в приватних розмовах наполягають на переході до "менш войовничого" тону в діалозі з Москвою. Про це з посиланням на джерела в суботу, 13 березня, повідомила агенція Bloomberg, констатує DW.

Водночас інші посадовці переконані, що пом`якшення позиції щодо Кремля лише погіршить ситуацію.

Посол ЄС в Москві, німецький юрист і дипломат Маркус Едерер (Markus Ederer) під час вечері 8 березня з верховним представником ЄС із зовнішньої політики Жозепом Боррелем та іншими посадовцями наполягав, що жорсткий підхід до Росії "застарів" і надмірно прив`язаний до конфлікту в Україні.

Речниця Борреля відмовилася коментувати цю зустріч. Вона зазначила, що очільники МЗС країн-членів Євросоюзу єдині в тому, що п`ять основних принципів у відносинах з Росією продовжують залишатися актуальними, також, як і "необхідність застосування широкого підходу до протидії Росії, її стримування, а також взаємодії з нею там, де це необхідно".

Серед основних принципів у взаєминах з Росією - повне виконання мінських домовленостей для завершення бойових дій на Донбасі, зміцнення зв`язків з сусідами РФ - колишніми радянськими республіками, протистояння загрозам з боку Москви, а також вибіркова співпраця з РФ з таких питань, як боротьба з тероризмом.

Пропозиції обговорити можливості для "вибіркової співпраці з Росією" лунали і на зустрічі послів країн-членів ЄС 10 березня, пише Bloomberg.

Зокрема, Німеччина хотіла б зробити захист клімату однією з сфер для спільної роботи, а Італія виступила за економічне співробітництво.

Своєю чергою Польща, Естонія, Литва та інші країни наполягають на більш жорсткій позиції щодо Росії. Вони вимагають повної реалізації мінських угод як передумови для будь-яких змін у відносинах з Москвою.

Тим часом Кіпр зробив запит щодо аналізу ефективності санкцій проти РФ. Не виключено, що ці питання будуть обговорені на саміті ЄС, який пройде 25-26 березня.

У лютому Жозепа Борелля жорстко розкритикували в ЄС через рішення відправитися в Москву, незважаючи на ситуацію навколо арешту опозиційного політика Олексія Навального. Невдоволення багатьох в Євросоюзі викликав також той факт, що Боррель не дав жорсткої відповіді на слова міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова про те, що ЄС є для Росії "ненадійним партнером".