Bloomberg: Україна вивчає можливість реструктуризації зовнішнього боргу

Все про економіку та фінанси

Україна спільно з МВФ вивчають можливість реструктуризації зовнішнього боргу, пікові виплати за яким на суму 1,4 мільярда доларів очікуються у вересні. Про це пише Bloomberg із посиланням на свої джерела, які знайомі із ситуацією, констатує zn.ua.

Зазначається, що МВФ не припиняє консультації та аналіз фінансової та боргової ситуації України. Влада України, зокрема, розглядає кілька варіантів, одни з яких - отримання згоди - запит емітента на схвалення власників облігацій для зміни умов випущених цінних паперів. Другий варіант передбачає використання заморожених активів Росії як застави, хоча поки що неясно, як це можна юридично реалізувати. 

Як зазначає видання, реструктуризація облігацій України як спосіб зниження її боргового навантаження допоможе гарантувати, що фінансування від основних союзників у сфері оборони та гуманітарної допомоги не буде спрямоване на погашення боргу власникам облігацій.

Доларові та єврооблігації України торгуються нижче за рівні, що вказує на кризу та ризик реструктуризації. Облігації з погашенням у вересні торгуються з дисконтом понад 40% до їхньої номінальної вартості, згідно з даними, зібраними Bloomberg.

Проте уряд України заявив, що відданий обслуговуванню своїх зовнішніх боргових зобов`язань.

За оцінками НБУ, цього року економіка України може скоротитися як мінімум на 30%, а гривня перебуває під тиском. Нацбанк підвищив ключову процентну ставку до 25% із 10% на своєму останньому засіданні 3 червня, щоб підтримати валюту.

На початку березня МВФ затвердив екстрений кредит для України у розмірі 1,4 млрд дол, скасувавши чинну угоду, у рамках якої передбачалася можливість доступу до 2,2 млрд дол фінансування.