Bloomberg: ціну російської нафти хочуть обмежити на рівні $40-60 за барель

Все про економіку та фінанси

США та їхні союзники хочуть примусово обмежити ціни на російську нафту на рівні 40−60 доларів за барель, повідомляє Bloomberg, констатує "НВ".

Під час саміту G7 усі держави погодилися розглянути способи обмеження ціни, заборонивши надавати транспортні послуги та страхування.

"Точна межа залежатиме від ринкових умов на момент ухвалення остаточного рішення, а ці умови можуть суттєво змінитись", - повідомило джерело видання.

У той же час, адміністрація Байдена вважає, що межа в 40 дол/бар занадто низька. Своїми діями країни захід хочуть позбавити кремль можливості фінансувати війну.

3 липня заявив прем`єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що у разі рішення щодо Росії світові ціни на нафту можуть знизитися вдвічі.

Ціни на нафту 6 липня вперше з кінця квітня опустилися нижче 100 доларів за барель. Це різке падіння цін експерти пояснюють підвищенням ймовірності рецесії і падіння попиту на паливо, констатує "Радіо Свобода".

Ціна нафти марки Brent знизилася в середу на три відсотки до 99 доларів 61 цента за барель. Нафта, що видобувається в США, коштувала 98 доларів 53 центи. Місяць тому за барель давали 120 доларів.

Газета New York Times цитує аналітиків, які передбачають подальше здешевлення нафти, якщо очікування економічного спаду в США матеріалізуються. Ціни нафти диктуватимуть два чинники: серйозність рецесії і попит на енергоносії в Китаї, де економічна активність стримується обмеженнями, запровадженими через боротьбу з коронавірусною пандемією.