Bloomberg: ЄС вважає, що Росія хоче поступово "поглинути" ОРДЛО

Все про економіку та фінанси

Євросоюз вважає, що Росія намагається «поступово поглинути» фактично контрольовані нею частини українського Донбасу. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на документ, який Брюссель цього тижня представив державам-членам ЄС, констатує "Радіо Свобода".

У документі йдеться, що такі дії, як організація виборів на Донбасі і видача російських паспортів жителям територій, контрольованих угрупованнями «ДНР» та «ЛНР», спрямовані на «фактичну інтеграцію непідконтрольних уряду України територій до Росії».

Крім того, в документі названі заходи, до яких ЄС може вдатися, щоб «підвищити стійкість України до російської агресії». Серед них є допомога Україні з вакцинацією від COVID-19, щоб «уникнути подальшого ослаблення країни через тривалу медико-санітарну та соціально-економічну кризу», а також посилення заходів щодо відмови від визнання російських паспортів, виданих жителям Криму і Донбасу.

У квітні 2021 року уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що орієнтовно 500 тисяч людей в ОРДЛО отримали російські паспорти.

Російський президент Володимир Путін у травні 2019 року підписав указ, який дозволив у спрощеному порядку видавати російські паспорти жителям контрольованої російськими гібридними силами частини Донбасу.

МЗС України висловило протест у зв’язку з цим рішенням і вимагало, щоб такі документи не визнавалися іноземними державами. Частина країн ЄС уже оголосила, що підтримує Україну, і ці документи не визнаватиме.

Володимир Путін 24 квітня 2020 року підписав закон, який звільняє від сплати мита за російський паспорт жителів непідконтрольних українському уряду частин Донецької та Луганської областей.

У 2019-му, за оцінкою російської влади, російські паспорти оформили понад 300 тисяч осіб, що мали реєстрацію на території ОРДЛО. Всього на непідконтрольній уряду України частині Донбасу в 2018 році, за даними фактичної влади, проживали майже 3,8 мільйона осіб – 2,3 мільйона в ОРДО і 1,4 в ОРЛО.