Bloomberg: ЄС може відкласти нафтове ембарго через позицію Угорщини

Все про економіку та фінанси

Деякі країни Європейського Союзу готові відкласти нафтове ембарго для Росії на невизначений термін у зв’язку з принциповою позицією Угорщини, яка відмовляється підтримувати санкції проти держави-агресорки. В ЄС вважають, що це пришвидшить введення шостого санкційного пакета хоча б у обмеженому обсязі, повідомляє Bloomberg, констатує zn.ua.

Представники більшості країн ЄС досі налаштовані затвердити пакет у повному обсязі до понеділка. Саме тоді відбудеться зустріч міністрів закордонних справ у Брюсселі. Тим не менш, існують також і прихильники думки, що від нафтового ембарго наразі слід відмовитися, щоб не гальмувати схвалення інших обмежувальних заходів проти РФ.

Прихильники ембарго вважають, що якщо не включити заборону російської нафти до шостого пакета санкцій, то для світової спільноти це виглядатиме як прояв слабкості.

В свою чергу, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наполягає, що нафтове ембарго треба обговорювати на саміті лідерів ЄС, що відбудеться в кінці травня. Угорський уряд не погодився на заборону російського палива навіть за умови виключення для своєї країни, Словаччини та Чехії, які практично на сто відсотків залежні від експорту з РФ.