Bloomberg: Revolut складно отримати банківську ліцезію в Британії через зв`язки з РФ

Все про економіку та фінанси

Фінтех-компанія Revolut, оціночна вартість якої становить приблизно $33 млрд, у 2021 році подала заявку на отримання британської банківської ліцензії, але цей процес затягується на невизначений термін через певні зв’язки стартапу з РФ. Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела, констатує "Економічна правда".

Як зазначає агентство, британці спершу хочуть бути впевненими, що Revolut володіє відповідними вимогами та можливостями управління ризиками, щоб уникнути спотикань інших фінансових "зривників", особливо через те, що він працює з криптовалютами.

"Розчарований Микола Сторонський, який сподівався отримати ліцензію до початку 2022 року, поцікавився в канцлера казначейства Великобританії Ріші Сунака, чому потрібно так довго: через три місяці схвалення все ще не надійшло. Нова пильність щодо будь-якого бізнесу, пов’язаного з Росією, не допомогла", - пише Bloomberg.

За даними видання, Сторонський також хоче отримати американську ліцензію, але, за словами співрозмовників, американці навряд чи погодяться, доки британська ситуація не вирішиться.

Також зазначається, що у британців є занепокоєння з приводу служби криптоторгівлі Revolut, яка приносить великий дохід, і чи готові банківські програми-вискочки до боротьби з відмиванням грошей і шахрайством.

При цьому, за словами джерел агентства, війна РФ з Україною сильно привертає увагу до будь-яких російських зв’язків, якими б вільними вони не були.

У статті йдеться, що співзасновник фінтех-компанії Микола Сторонський переїхав із РФ до Лондона в 20 років та заробив там мільярди на створенні свого бізнесу і недвозначно засуджував війну.

Інший співзасновник компанії Влад Яценко - українець. І Яценко, І Сторонський мають британські паспорти, пише Bloomberg.

За даними видання, зараз вони закривають московський офіс компанії.

При цьому, агентство зауважує, що батько Сторонського, Микола Миронович Сторонський, є директором ВАТ "Газпром промгаз", підрозділу російського газового монополіста.

За даними видання, британські регулятори мають вирішити, чи є це "відповідним фактором".