Bloomberg: Німеччина наполягає не включати енергосектор у пакет санкцій проти РФ

Все про економіку та фінанси

Німеччина наполягає не включати до пакета можливих санкцій проти Росії обмеження для енергетичного сектору, якщо буде вжито заходів щодо блокування доступу російських банків до операцій в доларах. Про це, посилаючись на джерела та документи, повідомляє Bloomberg, констатує Liga.net.

Німеччина занепокоєна тим, що без такого винятку постачання енергії до Європи може бути під загрозою, йдеться в одному з документів.

За словами неназваного чиновника, цей виняток, ймовірно, може стати частиною остаточного пакета санкцій, погодженого зі США, який буде застосований у разі нового вторгнення РФ до України.

Водночас "виняток" не запобігатиме можливим заходам проти Північного потоку-2, сказав чиновник.

За даними видання, кілька інших великих європейських країн теж заявили про необхідність винятків в обговорюваних санкціях і наполягали на "перехідних періодах", перш ніж обмеження повноцінно набудуть чинності. Пропонується зробити винятки для деяких банків, угод, пов`язаних з енергетикою та контрактів, що існують.

В останні дні напруга у відносинах між Німеччиною та Україною зросла після скандальних заяв німецьких політиків та принципової відмови Берліна постачати Києву зброю на тлі загрози нового вторгнення РФ.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Німеччину не заохочувати новий напад РФ до України.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав "обачно" підходити до вибору санкцій проти Росії та "враховувати наслідки".