Bloomberg: наразі Путін не планує напад на Україну

Все про економіку та фінанси

За інформацією співрозмовників Bloomberg, наближених до Кремля, наразі Путін не планує розпочинати нове вторгнення в Україну, але хоче показати, що за необхідності готовий до цього, щоб зупинити збільшення впливу НАТО на Україну, констатує "НВ".

За словами людей, близьких до російської влади, Путін поступово відсунув на другий план тих людей із найближчого оточення, які закликають його обмежити напруженість у відносинах із Заходом. Як пише агентство, зараз єдина мова, яку, на його думку, розуміють країни, — це відсіч, а оточують Путіна «прихильники жорсткого курсу».

«У Кремлі знають, що будь-яка спроба окупувати велику частину території України буде приречена на провал, зіткнувшись із широким спротивом громадськості на місцях і спричинивши потенційно непосильні санкції з боку Заходу», — пише Bloomberg із посиланням на близьких до влади людей.

Вони стверджують, що Путін «щирий, коли каже, що цього разу не планує вторгнення» до України.

«Тільки змобілізувавши сили та продемонструвавши, що готовий їх застосувати, як це було двічі раніше з колишніми радянськими сусідами, він може змусити Захід усвідомити, наскільки він серйозний. Поки що Кремль вважає, що жорсткий підхід працює», — кажуть співрозмовники видання.

На думку джерел видання, Росія не бачить підстав для того, щоб займати більш м’яку позицію щодо Європи. Тоді як Захід звинувачує білоруського диктатора Олександра Лукашенка у розпалюванні міграційної кризи на польсько-білоруському кордоні, «Кремль із задоволенням скористався цим, щоб тиснути на ЄС».

Окрім того, люди, знайомі із ситуацією, кажуть, що Москва повільно надає додаткові постачання газу в Європу, оскільки хоче отримати щось натомість: наприклад, схвалення запуску газопроводу Північний потік — 2.

Раніше газета NYT повідомила, що адміністрація президента США Джо Байдена веде переговори з російською стороною дипломатичними каналами, щоб «утримати і відмовити» президента РФ Володимира Путіна від можливого вторгнення в Україну. Сам Байден заявив, що може провести переговори із президентами Володимиром Зеленським та Володимиром Путіним на тлі повідомлень про можливе вторгнення російських військ в Україну.

Начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов в інтерв`ю Military Times заявив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військових біля кордонів з Україною та готується до нападу до кінця січня — початку лютого 2022 року.

Наприкінці жовтня західні ЗМІ почали повідомляти про активне стягування російських військ до кордонів України. У Держдепі США також побоюються, що Росія повторить помилку 2014 року щодо України та здійснить вторгнення.

Водночас президент Володимир Зеленський під час пресмарафону 26 листопада заявив, що «зараз ситуація на Донбасі точно не гірша, ніж була навесні».