Bloomberg: Китай купує російську нафту і вугілля за юані

Все про економіку та фінанси

Кілька китайських фірм використали юань для покупки російського вугілля в березні, і перші партії прибудуть цього місяця. Про це повідомила китайська консалтингова компанія Fenwei Energy Information Service Co., передає Bloomberg, констатує Liga.net.

За словами трейдерів, це будуть перші поставки товарів, що оплачуються в юанях, після того, як США та Європа покарали Росію та відключили кілька її банків від міжнародної фінансової системи.

Продавці російської нафти також запропонували покупцям із КНР можливість платити у юанях. Перші партії нафти марки ВСТО, закуплені за китайську валюту, будуть доставлені незалежним нафтопереробникам у травні, повідомляють джерела, знайомі із закупівлями.

Минулого року Росія була другим постачальником вугілля до Китаю, заповнивши пролом, залишений торговими суперечками Пекіна з Австралією. Майже половину імпорту з Росії становить металургійне вугілля, затребуване після часткового відновлення роботи китайського сталеливарного центру Таншань. На цей вид вугілля не поширюється регулювання цін, яке поширюється на паливо для електростанцій.

Агентство зазначає, що Китай давно невдоволений домінуванням долара у світовій торгівлі. Проте малоймовірно, що юань стане серйозною загрозою домінуванню долара принаймні в короткостроковій перспективі. За даними Банку міжнародних розрахунків, у 2019 році валюта США використовувалася для 88% операцій із іноземною валютою порівняно з 4,3% для юаня.