Bloomberg: Індія розраховує на відновлення імпорту соняшникової олії з України

Все про економіку та фінанси

Індія, найбільший у світі імпортер харчової олії, отримає перші партії соняшникової олії з України у вересні після п’ятимісячної перерви, пише Bloomberg, констатує "Укрінформ".

За словами Сандіпа Баджорія, головного виконавчого директора індійської компанії Sunvin Group, яка надає послуги з міжнародного посередництва у виробництві рослинних олій, послуги консалтингу, досліджень та торгівлі, від 50 тис до 60 тис тонн може надійти до Індії, оскільки Україна має намір відкрити деякі чорноморські коридори для експорту сільськогосподарської продукції.

Він додав, що, ймовірно, вантажі будуть завантажені в морських портах Одеси та Чорноморська.

«Ми почали отримувати пропозиції щодо поставок у серпні, але все залежатиме від наявності суден. Україна має достатні запаси олійних культур для переробки», - сказав Баджорія.

Зазначається, що імпорт соняшникової олії в Індію з України зупинився з квітня, оскільки вторгнення росії в країну перервало торгівлю.

Індія закупила 1,89 млн тонн сирої соняшникової олії минулого року, причому Україна постачала майже 74%, а Аргентина і росія - приблизно по 12%.

Як повідомлялося, у результаті російської агресії в Україні було заблоковано більш як 20 мільйонів тонн зерна, призначеного на експорт, у тому числі в рамках Світової продовольчої програми ООН. Це поставило під загрозу голоду найбільш уразливі країни світу, зокрема, в Африці.

ЄС організував «коридори солідарності» на кордонах з Україною для вивезення зерна сушею, автомобільним та залізничним транспортом, а також внутрішніми водними шляхами, але це дає змогу лише частково вирішити проблему.

Транспортувати українське зерно на експорт, згідно з домовленостями у Стамбулі делегацій України, росії та Туреччини за посередництва ООН, планується через порти «Одеса», «Південний» та «Чорноморськ».