Bloomberg: "Газпром" прогнозує зниження ціни на газ на 60% у віддаленому майбутньому

Все про економіку та фінанси

Росія в "довгостроковій перспективі" планує знизити ціни на природний газ у Європі приблизно на 60%, оскільки тривале зростання вартості енергоресурсу знизить попит на поставки "Газпрому", пише Bloomberg з посиланням на двох офіційних осіб, знайомих з енергетичною політикою РФ, констатує Liga.net.

За словами співрозмовників Bloomberg, Росія розглядає падіння ціни на газ до рівня $300-400 за 1000 кубометрів, щоб допомогти "Газпрому" зберегти контроль над ринком, навіть якщо країни ЄС перейдуть на чистіші джерела енергії.

Задекларовані "Газпромом" наміри різко контрастують із поточними цінами в Європі, які порівняно з минулим роком зросли майже вчетверо. Європейські ф`ючерси на газ протягом останнього місяця торгувалися понад $1000 за тисячу кубометрів.

Як зазначає видання, РФ стурбована тим, що зростання цін спричинить падіння попиту на поставки "Газпрому", який минулого року поставив майже третину всього газу, що споживається в Європі.

"Така ситуація зрештою веде до зниження споживання, і це позначиться на наших виробниках, включаючи Газпром", – заявляв президент Володимир Путін на засіданні уряду минулого тижня.

За його словами, РФ не зацікавлені в нескінченному зростанні цін на енергоносії.

Путін та інші високопосадовці використали словесні інтервенції, щоб заспокоїти європейські ціни на газ та зменшити їхню волатильність, зазначає Bloomberg.

Водночас Росія так і не відправила жодних значних додаткових обсягів газу на спотовий ринок Європи, щоб полегшити кризу.

30 вересня США закликали Росію заповнювати ПСГ Європи за рахунок транзиту газу через Україну. 13 жовтня Європа розпочала відбір газу з підземних сховищ із мінімальним рівнем запасів. У жовтні "Газпром" другий місяць поспіль не забронював додаткові транзитні потужності України.

21 жовтня президент РФ Путін заявив, що його країна готова збільшити постачання до ЄС через Північний потік-2 після отримання дозволу німецького регулятора.