Bloomberg: експорт російської нафти у Китай та Індію впав на 30%

Все про економіку та фінанси

Експорт російської нафти в Китай з Індією впав майже на 30% після того, як він рекордно зріс після початку повномасштабної війни РФ проти України. Як повідомляє Bloomberg, це може означати, що Росії не вдасться знайти в Азії покупців для всієї своєї нафти, яка раніше постачалася в Європу, пише "БізнесЦензор" з посиланням на enkorr.

За даними сервісу відслідковування вантажів Vortexa, з початку війни Індія збільшила імпорт нафти з РФ з близько нуля барелів на добу до майже 1 млн барелів на добу у червні.

Китай також різко збільшив її закупівлю, майже подвоївши імпорт російської нафти з лютого по червень. Але зараз ці обсяги впали приблизно на 30% нижче своїх максимальних значень.

Водночас, за підрахунками Bloomberg, Москва все ще отримує щотижня близько $160 млн експортного мита на сиру нафту, що приблизно на 25% вище, ніж у довоєнні місяці, але приблизно на стільки ж менше, ніж у квітні.

З середини червня морські потоки нафти з РФ поступово знизилися до 3,24 млн барелів на добу, зменшуючись протягом останніх чотирьох тижнів.

Хоча на країни Азії зараз припадає понад половину експорту російської нафти, їх середній рівень упав до мінімуму за останні чотири місяці.

Проте, щоб доходи Москви від нафти суттєво постраждали, потрібне падіння світового попиту, що, на думку аналітиків, ще деякий час залишається малоймовірним.

Тим часом прохання президента Джо Байдена збільшити постачання нафти з Саудівської Аравії минулого тижня не принесло вагомих результатів.