Bloomberg: дипломати Китаю запитують в США про деталі санкцій щодо РФ

Все про економіку та фінанси

Компанії та урядовці КНР прагнуть з`ясувати, як дотримуватися санкцій США проти Росії, повідомило агентство Bloomberg, констатує "Інтерфакс-Україна".

"Китайські дипломати у Вашингтоні контактували з американськими колегами та запитували подробиці стосовно санкцій", - ідеться в повідомленні агентства з посиланням на джерела.

У Китаї, за даними агентства, юристи та консультанти оцінки фінансових ризиків заявляють, що спостерігають зростання запитів китайських клієнтів, які хочуть переконатися в тому, що вони дотримуються санкцій західних країн проти Росії. Багато запитів стосується продажу в Росію товарів, до яких застосовуються американські технології, а також транзакцій у доларах, пов`язаних з експортом. За словами юристів, більшість китайських компаній вжили заходів, щоб уникнути порушення санкцій.

Агентство повідомляє з посиланням на офіційних осіб США, що "існує мало доказів того, що Китай обходить американські санкції". 

У Сполучених Штатах Америки обіцяють покарати ряд країн за те, що вони допомагають Росії ухилятися від санкцій. Мова йде про Індію, Китай, Саудівську Аравію, ОАЕ та Вірменію, пише Financial Times, інформує "РБК-Україна".

раніше про те, що США готові покарати країни, які допомагають Росії обійти санкції, заявив і радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу.

Він уточнив, що Вашингтон має низку інструментів для забезпечення повноцінного виконання санкцій. Один із інструментів - включення юридичних чи фізичних осіб, які намагаються ухилитися від санкцій, або не дотримуються їх, і які перебувають у юрисдикції третіх сторін.

"Ці інструменти зараз добре зрозумілі компаніям і країнам у всьому світі, і ми готові їх застосувати, якщо в цьому виникне потреба", - заявляв Салліван.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна і США працюватимуть над тими країнами, які можуть стати простором для обходу санкцій проти РФ. Адже важливо не лише вводити обмеження, а й відрізати шляхи для їх обходу.

"Ми домовилися, як і з якими країнами, будемо працювати, щоб вони не ставали простором для обходу санкцій проти РФ. Це важливо, не просто вводити санкції, але й відрізати шляхи обходу", - Кулеба.