Вибори у Франції: блок Макрона втратив більшість у парламенті

Все про економіку та фінанси

На парламентських виборах у Франції, другий тур яких відбувся 19 червня, переміг альянс Ensemble! президента Емманюеля Макрона, однак його результат не дозволяє сформувати абсолютну більшість у Національній асамблеї. Відповідні дані оприлюднено на сайті МВС Франції за результатами підрахунку 100% голосів зареєстрованих виборців, пише Liga.net.

Центристський союз Макрону Ensemble! отримує у новому парламенті 245 місць, блок лівих сил Nupes, який очолює Жан-Люк Меланшон – 131, партія Марін Ле Пен Rassemblement National – 89, Республіканці – 61.

Крім того, у парламенті буде 22 депутати від різних лівих сил, 10 – від різних правих сил, 10 депутатів-регіоналів.

Раніше Альянс Макрон мав 345 місце в парламенті. Президенту потрібно було 289 місць, щоб отримати абсолютну більшість та продовжувати свою програму економічних реформ. 

Партія "Республіканці", яка вважалась найреальнішим партнером по коаліції для блоку Макрона "Разом", відмовилась від переговорів і планує залишитися в опозиції. Про це заявив лідер партії Крістіан Жакоб, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на TF1 Info, констатує "Європейська правда".

"Ми агітували в опозиції, ми в опозиції і залишимося, все дуже зрозуміло. Це буде, як ми завжди робили, конструктивна опозиція, але справжня опозиція Еммануелю Макрону, який все знищив. Його п’ятирічний термін був повним провалом, і це те, що сьогодні показує цей результат", - сказав Жакоб.