Близька Порошенку і Гонтаревій група ICU назбирала 5 млрд грн на купівлі активів у ФГВФО

Все про економіку та фінанси

Прес-служба інвестиційної групи ICU повідомила, що закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд (ЗНВКІФ) "Відновлення", що входить до складу ICU, вирішив взяти участь в аукціоні із продажу активів банків-банкрутів, що пройде на американському майданчику First Financial Network (FFN), пишуть «Українські новини».

Зокрема, ТОВ "Інвестиційний Капітал Україна", що входить у групу ICU, прийняло рішення про збільшення статутного капіталу ЗНВКІФ "Відновлення" з 4 млн до 5 млрд грн.

Компанія затвердила проспект емісії фонду для здійснення інвестиційної діяльності, що має бути зареєстровано Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку.

"У планах компанії робота із проблемними активами, у тому числі нерухомістю, що реалізується українськими банками й Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Фонд також планує взяти участь в аукціонах, організованих First Financial Network (FFN) (Перша фінансова мережа)", - повідомив керівник підрозділу з управління локальними активами групи ICU Григорій Овчаренко.

19 вересня американські спеціалізовані майданчики First Financial Network (FFN) і The Debt Exchange, Inc. (Debt) проведуть дебютні продажі прострочених кредитів від імені Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. На FFN пройдуть торги пакетом з 52 кредитів, які перебувають у заставі НБУ, на суму 170 млн доларів.

Ці кредити було надано комерційним структурам, а заставою за ними виступають різний продуктовий бізнес, завод з виробництва обладнання, компанії з переробки сільгосппродукції, нерухомість та інше. Пакет з 52 кредитів продається одним лотом.

Debt проведе закритий аукціон від імені Фонду гарантування вкладів вартістю 240 млн доларів.

Debt було створено в 2000 році, її штаб-квартира перебуває в Бостоні (США), закордонні офіси розташовані у Великій Британії, Іспанії, Італії й Німеччині, а FFN, заснована в 1989 році, має штаб-квартиру в Оклахома-сіті (США).

Обидві компанії просувають власні електронні платформи з торгівлі боргами.

У червні управляючий директор ICU Макар Пасенюк заявив, що група має намір залучити 200 млн доларів у власний фонд управління проблемними активами, що буде займатися distressed (проблемними) активами.

ICU надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування. Компанію створено в червні 2006 року. До її складу входять інвестиційна компанія, компанія з управління активами й ПАТ "Банк Авангард".

Основними своїми контролерами ICU називає Макара Пасенюка і Костянтина Стеценка (по 41,7% акцій).

Нагадаємо, співвласницею групи ICU до призначення главою НБУ була Валерія Гонтарева. У 2014-2016 рр. вона задекларувала дохід від продажу частки в ICU на рівні 100 млн грн.

Група ICU також є близькою до Президента Петра Порошенка. Вона займалася продажем російських активів корпорації «Рошен» (які зрештою так і не продані).

Макар Пасенюк вважається одним з найближчих радників П. Порошенка. Його називали одним з претендентів на посаду глави Адміністрації Президента після відставки Б. Ложкіна.

P.S. Учора НАЗК заявило, що за результатами перевірки декларацій П. Порошенка за 2015 та 2016 роки "не виявлено конфлікту інтересів та ознак незаконного збагачення" (цитата).

Розслідування журналістів щодо можливих зв’язків українських «дочок» FFN та DebtX з представниками українського бізнесу та політики читайте тут.