Блінкен - українським політикам: відкладіть розбіжності, не дайте РФ вас розколоти

Все про економіку та фінанси

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час брифінгу в Києві заявив, що в умовах російської агресії українцям важливо бути одним цілим – РФ зосередила біля кордонів 100 000 військових та може швидко подвоїти цю кількість, пише Liga.net.

Блінкен зазначив, що Росія зосередила 100 000 військових біля кордонів та України, і "вони можуть нашвидкуруч подвоїти цю кількість". Він запевнив – Штати продовжать підтримувати Україну у різних сферах, зокрема у військовій. Він нагадав про виділення $300 млн цьогорічної допомоги.

В умовах російської агресії він закликав владу не допустити "поляризації" і "не дати Москві розколоти вас". На думку держсека, політикам слід відкласти свої розбіжності. З подібним закликом раніше також виступила пані посол Великої Британії Мелінда Сіммонс.

Перед цим у Блінкена була зустріч із президентом Володимиром Зеленським.

Глава держави заявив, що Україні важлива підтримка з боку Штатів та постійні контакти між представниками влади. Він також подякував за військову підтримку України та збільшення цієї допомоги. Аджендою розмови Зеленський назвав питання безпеки.

"Розвідка у вас прекрасна. Але ви далеко за океаном, а ми тут, на місці. Думаю, деякі речі ми знаємо трохи глибше про свою державу", – сказав президент.

Блінкен у відповідь пожартував, що "останнє, що вам потрібно – ще один відвідувач", назвавши Київ, ймовірно, найпопулярнішим "пунктом призначення" у всьому світі на даний момент.

Держсек США заявив, що мета РФ – домогтися розколу між Україною та Штатами, тому важливо спільно діяти та посилювати єдність, особливо в умовах російської агресії.