Блінкен: якщо РФ далі наполягатиме на своїх вимогах, тоді немає про що домовлятися

Все про економіку та фінанси

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що позиція Росії з безпеки, викладена у її відповіді, докорінно суперечить основним принципам США. Якщо Москва продовжить вимоги, Вашингтону нема про що домовлятиметься, пише "РБК-Україна", посилаючись на Suddeutsche Zeitung.

Блінкен зазначив, що США могли б зробити кроки по зміцненню колективної безпеки, якби мова йшла про зміцнення довіри, зниження ризику, участь у контролі над озброєннями, перевірці розгортання систем озброєнь, сил або навчань на взаємній основі.

"Якщо Кремль продовжить наполягати на своїх вимогах і захоче відправити НАТО на позиції 1997 року, то Вашингтону і Москві нема про що буде домовлятися", - заявив держсекретар США.

Він вказав, що Росія має показати західним країнам бажання діалогу і пояснити, до чого саме вона прагне на міжнародній арені, інакше "тут нема з чим працювати".

Блінкен пояснив, що раніше з російським колегою Сергієм Лавровим вони обмінялися текстами за пропозиціями про гарантії безпеки і Москва у своїй відповіді дотримується тих позицій, які не дозволяють намацати точки дотику для подальшого конструктивного діалогу.