Блінкен: США розглядають питання визнання РФ країною-спонсором тероризму

Все про економіку та фінанси

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає питання про те, щоб оголосити Росію державою-спонсором тероризму. Про це заявив держсекретар Ентоні Блінкен, передає WSJ, констатує Liga.net.

Зарахування РФ до списку країн-спонсорів тероризму спричинить обмеження, зокрема обмеження на іноземну допомогу, заборону на експорт оборонних товарів та інші заходи. Санкції, які США та їхні союзники наклали на Росію після її вторгнення в Україну 24 лютого, вже забороняють велику торгівлю з цією країною.

На слуханнях у Сенаті 27 квітня сенатор Ліндсі Грем закликав Блінкена внести Росію до списку країн-спонсорів тероризму та запитала, чому це досі не зроблено.

"Я не сумніваюся, сенаторе, що росіяни тероризують український народ, – сказав Блінкен. – Питання в тому (і знову ж таки це те, на що дивляться юристи), щоб переконатися, що ми відповідаємо встановленим законом вимогам для такої дії".

Посилаючись на дії Росії в Україні та Сирії, де Москва підтримувала президента Башара Асада, Грем сказав держсекретарю: "Якщо вам потрібно змінити закон так, щоб він підходив для випадку Росії, у вас буде 100 голосів".

За американським законодавством, для того, щоб країна була визнана державою-спонсором тероризму, держсекретар має встановити, що її уряд "неодноразово надавав підтримку актам міжнародного тероризму".

Наразі державами-спонсорами тероризму визнано чотири країни: Кубу, Північну Корею, Іран та Сирію.

14 квітня Верховна Рада ухвалила закон, яким визнала Росію державою-терористом із тоталітарним неонацистським режимом та заборонила її пропаганду, а також пропаганду акту агресії Росії проти України.

15 квітня президент Володимир Зеленський звернувся до президента США Джо Байдена із закликом внести Росію до списку держав-спонсорів тероризму.