Блінкен: США не мають стратегії зміни режиму в Росії

Все про економіку та фінанси

Держсекретар Ентоні Блінкен прокоментував слова президента Джо Байдена про те, що Володимир Путін «не може залишатися при владі», повідомляє Reuters, констатує Lb.ua.

«Як ви знаєте, і як ви неодноразово чули від нас, у нас немає стратегії зміни режиму ні в Росії, ні де-небудь ще, якщо на те пішло», – сказав Ентоні Блінкен.

Він також додав, що президент США мав на увазі те, що «Путін просто не може бути уповноважений вести війну або брати участь в агресії проти України чи когось іншого».

Нагадаємо, виступаючи у Варшаві у суботу, президент США сказав про Путіна: «Заради Бога, ця людина не може залишатися при владі».

Як повідомило видання The Washington Post з посиланням на чиновників Білого дому, фраза була експромтом, її не було у підготовленому тексті промови.

The Washington Post також процитувало слова Річарда Хааса, президента Ради з міжнародних відносин: «Зараз має бути два пріоритети: припинення війни на умовах, які Україна може прийняти, і запобігання будь-якої ескалації з боку Путіна. І цей коментар (про Путіна, який не може залишатися при владі) не узгоджується з обома цілями».

«Президент США ускладнив важку ситуацію, а небезпечну – ще більш небезпечною, – написав він згодом у Twitter. – Це очевидно. Менш очевидним є те, як усунути наслідки, але я пропоную його головним помічникам зв’язатися зі своїми колегами і дати зрозуміти США, готові мати справу з цим російським урядом».