Блінкен і Остін здійснили візит у Київ, оголосили про нову військову допомогу Україні

Все про економіку та фінанси

24 квітня радник голови Офісу президента Олексій Арестович повідомив, що міністр оборони США Ллойд Остін і держсекретар США Ентоні Блінкен прибули до Києва, пише Liga.net.

"Сьогодні американці у Києві. <...> Так, вони прямо зараз розмовляють із президентом", – сказав Арестович.

За даними джерел Associated Press, Блінкен і Остін під час візиту до Києва оголосили про виділення $713 млн на військові потреби України та ще 15 країн. З них $322 млн будуть призначатися для України. Ці кошти Україна зможе витратити на закупівлю озброєння. Решта буде розділена між членами НАТО та іншими країнами, які забезпечували Україну критично важливими військовими постачаннями. Також США продадуть Україні боєприпаси, виготовлені не в США і сумісні з радянською зброєю. Загальна вартість - $165 млн.

За інформацією співрозмовників CNN, переговори тривали близько 90 хвилин. Блінкен під час зустрічі пообіцяв, що американські дипломати повернуться до України ще цього тижня. Він також підтвердив намір США призначити послом в Україні дипломатку Бріджіт Брінк. Зараз вона очолює посольство США у Словаччині.

P.S.

Офіс президента України підтвердив інформацію про зустріч глави держави Володимира Зеленського з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і міністром оборони США Ллойдом Остіном.

За словами В. Зеленського, надана Сполученими Штатами оборонна підтримка на загальну суму 3,4 млрд дол. є найбільшим внеском у зміцнення обороноздатності України.

"Обговорюючи шляхи активізації фінансової підтримки України як для сприяння економіці, так і для відбудови нашої держави, Президент окремо відзначив важливість розширення Сполученими Штатами можливостей для доступу українських товарів на американський ринок.

Під час зустрічі також обговорили мирний процес і перспективи посилення антивоєнної коаліції. Володимир Зеленський наголосив, що Україна бачить США лідером серед майбутніх країн – гарантів безпеки нашої держави", - йдеться в повідомленні Офісу президента.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак уточнив, що Україна отримає 322 млн дол в рамках чергового пакету допомоги від Сполучених Штатів, констатує Lb.ua.