Блінкен: деякі вимоги РФ приречені на провал, деякі можна обговорювати

Все про економіку та фінанси

Держсекретар США Ентоні Блінкен прокоментував вимоги Росії щодо «гарантій безпеки». Під час брифінгу він сказав, що серед вимог Москви «є такі, що очевидно приречені на провал», а деякі пропозиції з боку РФ підлягають обговоренню. Блінкен нагадав про позицію президента США, згідно з якою жодна країна не має права силою змінювати кордони іншої, диктувати їй принципи або говорити, з ким їй співпрацювати, пише "НВ".

Напередодні представник Держдепу США Нед Прайс заявив, що США у відповідь на вимоги РФ висунуть на обговорення своє занепокоєння діями Росії, що шкодять колективним інтересам і цінностям США та країн Європи. За словами Прайса, США готові працювати з РФ по дипломатичних каналах, зокрема в рамках Ради Росія-НАТО та ОБСЄ, але «будь-який діалог має ґрунтуватися на принципах взаємності» і враховувати стурбованість Вашингтона діями РФ.

17 грудня Росія висунула США і НАТО умови щодо гарантій безпеки, однією з яких є невступ України до Альянсу.

Генсек Альянсу Єнс Столтенберг, коментуючи вимоги, наголосив, що «будь-який діалог з Москвою має враховувати занепокоєння НАТО діями Росії, ґрунтуватися на ключових принципах безпеки Європи і проходити у консультаціях з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна».

Прес-секретарка Білого дому Дженніфер Псакі сказала, що США не підуть на компроміс і не вестимуть переговори без європейських союзників.