Блінкен - про можливість відключення Росії від SWIFT

Все про економіку та фінанси

Держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв`ю "Радіо Свобода" прокоментував можливість відключення Росії від системи SWIFT у разі продовження з боку Москви військової ескалації, спрямованої проти України.

«Не хочу говорити про якісь гіпотетичні кроки, які ми можемо зробити в майбутньому. Скажу ось що: коли йдеться про те, щоб стримати агресію, чи про те, щоб відповісти, ми розглянемо будь-який розумний варіант», – наголосив керівник американської дипломатії.

За його словами, США відповідатимуть, «якщо Росія продовжить робити необдумані, агресивні кроки чи то щодо України, чи щодо інших наших партнерів».

«Не з метою ескалації, не тому, що нам потрібен конфлікт, а тому, що такі дії не можуть лишатися без відповіді, не можуть бути безкарними... Але я щиро сподіваюся на те, що Росія розуміє: ми б краще надали перевагу більш стабільним і передбачуваним відносинам. Але зрештою, це залежить від Росії – від того, що вона робить, і того, що не робить», – наголосив держсекретар США.

SWIFT – це міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів. Відключення країни від цієї системи означає її фактичну ізоляцію.

Відключення Росії від SWIFT, а також ембарго на експорт російських енергоносіїв експерти розглядають як варіанти дій США і країн Заходу в цілому за умов посилення суперечностей із Москвою.

Ентоні Блінкен також повідомив, що США розглянуть запит України щодо надання озброєння.

«Звичайно, ми розглянемо будь-який запит. Тут ключовим партнером України є Пентагон. Зараз ми думаємо над тим, яка додаткова допомога – крім тієї дуже значної допомоги, яку ми вже надали, зокрема оснащення, – була б корисною для України саме зараз. Це питання на стадії активного розгляду», – зазначив Блінкен.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Київ проситиме у Вашингтона про надання систем протиповітряної оборони та антиснайперських технологій. А голова Офісу президента України Андрій Єрмак казав, що США могли б розмістити в Україні зенітні ракетні комплекси Patriot.

Ентоні Блінкен додав, що Росія відчує наслідки, якщо зважиться на новий акт агресії проти України.

На запитання, що США готові зробити, якщо Росія зважиться на відкрите вторгнення на територію України, державний секретар США відповів:

«Найголовніше, що можна зробити (і що ми робимо), – це впевнитися, що цього не станеться, що Росія не ухвалить це дуже невдале рішення – вчинити новий акт агресії чи іншу необдуману дію щодо України. Саме тому ми висловилися дуже чітко, коли побачили цю концентрацію сил, саме тому ми тісно співпрацюємо з усіма нашими головними партнерами у світі – зокрема, НАТО і ЄС. Це питання (безпеки України – ред.) перебуває у фокусі нас усіх. Ми дали Москві чітко зрозуміти, що ми стежимо за ситуацією дуже уважно, і якщо Росія вчинить якісь дії, це не мине без наслідків. Водночас ми тісно працюємо з нашими партнерами в Україні, щоб упевнитися, що вони мають усе необхідне для того, щоб захистити Україну, її територію і її народ».