Блекаут у Центральній Азії: три країни частково без електрики

Все про економіку та фінанси

Відразу три країни Центральної Азії частково залишилися без світла. Масові відключення електроенергії сьогодні, 25 січня, спостерігаються у Казахстані, Узбекистані та Киргизстані, повідомляє прес-служба Міністерства енергетики Узбекистану, констатує Liga.net.

Як зазначається, на єдиній електромережі країн сталося відключення електроенергії.

Через це сьогодні в Алмати, Шимкенті, Тарасі, Туркестані та прилеглих районах Казахстану немає світла.

Перебої спостерігаються і в енергосистемі Киргизстану: у Бішкеку, Оші, Джалал-Абаді та інших містах.

Оскільки в Узбекистані Ташкентська та Сирдар`їнська ТЕС підключені до єдиної електричної мережі Середньої Азії, аварія призвела до автоматичного відключення обох станцій. В результаті без електрики залишилися мешканці столиці та області та ще низки регіонів.

За даними казахстанського видання Orda.kz, в Алмати без електрики залишилися всі райони міста, місцеві жителі кажуть, що немає мобільного зв`язку та інтернету. У Ташкенті спостерігаються проблеми з гарячою водою та опаленням. Також у Ташкенті та Бішкеку аеропорти не приймають рейси через відключення електроенергії. В Алмати зупинились тролейбуси, але метро працює.

Як повідомляють в МНС, через перебої з електрикою на гірськолижному комплексі Чункурчак у Киргизстані та на узбецькому гірськолижному курорті Амірсой застрягли люди на канатній дорозі.