Криптобіржа Binance заявила, що тимчасово призупиняє виведення bitcoin

Все про економіку та фінанси

Binance заявила в понеділок, що тимчасово призупиняє виведення біткоїнів через зависання транзакції, що спричиняє беклог, пише dev.ua.

Спочатку засновник і генеральний директор Binance Чанпен Чжао повідомив у Twitter, що проблему буде вирішено протягом 30 хвилин.

Але пізніше він змінив це, сказавши: «Ймовірно, це займе трохи більше часу, ніж моя початкова оцінка». Він додав, що це впливає лише на мережу біткоїн, і що власники все ще можуть вилучати біткоїн в інших мережах, таких як BEP-20.

Ця новина з’явилася, коли біткоїн впав більш ніж на 10% у понеділок, опустившись нижче $24 000 — до найнижчого рівня з грудня 2020 року.

Binance — найбільша у світі криптобіржа. Згідно з даними CoinGecko, компанія обробляє спотові обсяги торгівлі понад 14 мільярдів доларів США та майже 50 мільярдів доларів у деривативах за один день. 

Як повідомляється, великий кредитор у сфері децентралізованих фінансів (defi), Celsius, схоже, став неплатоспроможним. Незрозуміло, наскільки все погано, але є оцінки, що Celsius володіє криптовалютними активами в розмірі $1,3-1,5 мільярда, включаючи сотні мільйонів в Ethereum і Bitcoin. Якщо компанія буде змушена позбутися частини цих статків, це, ймовірно, позначиться на ціні базових активів.

Наприклад, це може дестабілізувати ціну певних криптоактивів, таких як stETH, який зазвичай має слідувати за ціною звичайного ETH.

Коли проєкт, такий великий, як Celsius, руйнується, це потенційно загрожує деяким «будівельним блокам» defi, в які Celsius вклав значні кошти. Щобільше, люди починають замислюватися, чи скоро інші компанії подібного рівня, такі як BlockFi, спіткає така сама доля (BlockFi каже, що все добре, але Celsius говорив те саме ще тиждень тому).

Нагадаємо також недавню драму навколо криптовалюти Luna й алгоритмічного стейблкоїна UST, яка закінчилася тим, що власники втратили мільярди доларів. Цей конкретний епізод здебільшого закінчився, але наслідки все ще можна відчути на ринку, як з точки зору страху, який керує руками інвесторів, так і постраждалих гравців, які повинні ліквідувати деякі криптоактиви, аби залишатися платоспроможними.

Все це не має особливого відношення до біткойна, але ціни на криптовалюту часто рухаються в унісон, тому біткойн спіткає та ж доля, що й Ethereum.

Крім того, існують зовнішні причини, які впливають на ціни криптовалют. Макроекономічне середовище погане для ризикованих активів (якими криптовалюти, безперечно, є, попри обіцянки, що біткоїн є хеджованим від інфляції).

Федеральна резервна система підвищує базові процентні ставки, щоб боротися з шаленою інфляцією. Це впливає на ціни на фондовому ринку, а також на криптовалюту. Побоювання можливої ​​стагфляції чи рецесії, викликані невизначеністю щодо Covid та війною в Україні, змушують інвесторів звертатися до активів «безпечного притулку», таких як державні облігації та фіат.

Зібравши все це разом, виходить, що криптоінвестори відмовилися від ідеї легкого повернення легкого ринку, який наприкінці 2021 року підняв ціни на біткоїн та Ethereum приблизно до $69 000 і $4 800 відповідно.

Натомість здається, всі готуються до того, що ціни впадуть ще нижче або (у кращому випадку) на деякий час стагнують, доки макроекономічна ситуація не проясниться, а всі основні дестабілізуючі структури в криптовалюті або докажуть свою надійність, або зникнуть назавжди.