Більшість німців, французів та італійців - за вступ України в ЄС і надання зброї

Все про економіку та фінанси

Масштабне опитування, проведене одночасно у Німеччині, Франції, Італії та Польщі засвідчило історично високу підтримку членства України в ЄС громадянами цих держав, пише "Європейська правда".

Усі без винятку держави мають стійку перевагу громадської думки на користь вступу України до ЄС.

Найменшим виявився рівень підтримки у Франції, але й там він високий - 62% громадян підтримують вступ, 38% виступають проти. У Німеччині підтримка вступу є суттєво вищою, 69% заявили про те, що виступають за членство України в ЄС. У Італії, яка має імідж проросійської держави, прибічників вступу ще більше, 71%, і відповідно противників 29%.

За рахунок ще більшого рівні підтримки на сході Європи (у Польщі – 91%) дослідники вважають, що загальноєвропейська підтримка перебуває на рівні приблизно 71%.

Крім того, 68% європейців після почату російської агресії схиляються до більшої безпекової інтеграції ЄС – створення так званої "європейської армії". У "західній трійці" підтримка спільної армії є найнижчою у Італії (59%), у Німеччині та Франції вона склала 66-68%.

Згідно з результатами опитування, майже 80% респондентів у Німеччині, Франції, Італії та Польщі виступають за економічні санкції проти Росії, попри те, що вони є болючими для усіх сторін.

Найнижчим серед опитаних держав виявилася підтримка антиросійських економічних санкцій у Франції, але і вона є дуже високою. 72% французів підтримують жорсткий санкційний тиск (з них 48% "безумовно", 24% "швидше" підтримують). Лише 7% "взагалі не підтримують" та 9% "швидше не підтримують" запроваджені санкції, 12% не визначилися.

У Німеччині та Італії підтримка санкції є значно вищою – по 80% заявили про підтримку (57% про безумовну підтримку. У Польщі підтримка тиску на РФ є абсолютною – 91% за, 79% безумовно за.

В екстраполяції на все населення ЄС дослідження прогнозує 79% підтримки.

У всіх опитаних державах є тако підтримка постачання військового обладнання до України.

У Франції йдеться про 65% прибічників, 20% противників та значна частина (15%) невизначених. У Німеччині 66% підтримують постачання зброї, 28% проти. У Італії підтримка найменша, але також відносно висока – 57% за, 35% проти. У Польщі підтримка постачання зброї є абсолютною – 91% за, лише 5% проти.

Як повідомлялося, Німеччина та Франція одні з нечисленних скептичних держав, що виступали проти прискореного надання Україні офіційного статусу кандидата на саміті ЄС у Версалі, апелюючи до того, що це нібито не має підтримки у їхньому суспільстві.

Дослідження, яке цитує ЄвроПравда, спільно провели французький Фонд Жана Жореса (авторитетна організація, наближена до Соцпартії) та українська Ялтинська європейська стратегія (Yalta European Strategy, YES). У термін з 3 по 7 березня за їхнім замовленням соціологічні компанії опитали понад 4000 людей за репрезентативними вибірками, що представляють населення Німеччині, Франції, Італії та Польщі віком понад 18 років.

Також дані були інтерпольовані для представлення очікуваної загальноєвропейської позиції, зважаючи на те, що ці 4 держави є виразниками думок регіонів ЄС, та з урахуванням розподілу населення у цих регіонах.