Білорусь заявила про надання допомоги українській енергосистемі

Все про економіку та фінанси

Білорусь надає аварійну допомогу українській енергосистемі, повідомляє Державне виробниче об`єднання електроенергетики "Біленерго", констатує "БізнесЦензор".

"Надання електричної потужності здійснюється на запит української сторони 25 січня з 11:00 до 18:00 у рамках двостороннього договору про надання аварійної допомоги", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що максимальна потужність становитиме 150 МВт.

Як відомо, з 6 листопада 2021 року в Об`єднану енергосистему України здійснюється імпорт електроенергії лише з Білорусі.

За три місяці електроенергію в Україну постачали всього три компанії: "ТЕТ Груп" Віталія Бутенка, колишнього менеджера ДТЕК, "Трейденергоресурс" громадянина ОАЕ Таріяма Матара Мохамеда та Електро Ком`юніті, яку пов`язують із нардепом Євгеном Шевченко, відомим своїми позитивними висловлюваннями про білоруського диктатора Олександра Лукашенка.

При цьому "ТЕТ Груп" купувала електроенергію не напряму у білоруської Белэнерго, а у компанії "Вектор Енерджі Інновейшн" з ОАЕ, якій належить інший імпортер – Трейденергоресурс.

За даними Укренерго, на січень 2022 року всю доступну потужність перетину між Україною і Білоруссю – 900 МВт – викупила "Трейденергоресурс" із вартістю 50 грн/МВт-г, або 33,48 млн грн за місяць. 

За підсумками 2021 року імпорт електроенергії в Україну становив 1,1% від загального електроспоживання.